Pogromca mitów w akcji

Pogromca mitów w akcji
Adam Savage jako "Pogromca mitów w akcji"
Adam Savage wchodzi na wyżyny swojej ciekawości i niespotykanej pomysłowości, by podjąć się zbudowania największych i najtrudniejszych konstrukcji w swojej karierze. Premiera „Pogromcy mitów w akcji” w niedzielę 18 sierpnia o 12:00 w Discovery Channel.

Nieważne, czy to wydrukowana w 3D, latająca zbroja tytanowa zainspirowana filmami o Iron Manie, czy eksperymenty z wysoce wybuchową nitrogliceryną, „Pogromca mitów w akcji” postawi przed Adamem wysoką poprzeczkę.

Każdy z ośmiu odcinków „Pogromcy mitów w akcji” koncentruje się na jednym projekcie, w którym Adam współpracuje z wybitnymi ekspertami w swoich dziedzinach, przyjaciółmi, kolegami, entuzjastami techniki i efektów specjalnych z całego świata. Rezultaty tej współpracy z pewnością będą ekscytujące.

- Spędziłem całe życie na próbach tworzenia i przekraczania granic tego, co jest możliwe - mówi Savage. - Mój nowy program jest swego rodzaju kulminacją ponieważ dzięki pracy z naprawdę błyskotliwymi umysłami mam okazję urzeczywistnić szalone pomysły, które chodziły mi po głowie głowie od dawna, ale nigdy nie miałem możliwości ich zrealizowania. Te pomysły zmuszają do zastosowania naprawdę innowacyjnych rozwiązań!

W programie m.in. próba stworzenia działającej wersji jednego z najbardziej znanych niepowodzeń inżynieryjnych w historii – wirującego, wybuchowego koła śmierci. Przy próbie będzie pomagał główny inżynier EDL Mars Science Lab, inżynier NASA Adam Steltzner.

Do realizacji tytanowego kombinezonu inspirowanego Iron Manem Adam zaprasza Richarda Browninga, konstruktora odrzutowego kombinezonu grawitacyjnego, napędzanego pięcioma silnikami odrzutowymi o mocy 1000 koni mechanicznych.

A wynalazczynie i konstruktorki Simone Giertz oraz Laura Kampf pomogą Adamowi zbudować trzy postapokaliptyczne bolidy inspirowane „Mad Maxem”. Istne potwory na czterech kołach powstaną z materiałów znalezionych na złomowisku.

Premiera „Pogromcy mitów w akcji” w niedzielę 18 sierpnia o 12:00 w Discovery Channel.

Pogromca mitów w akcji
Pogromca mitów w akcji
Pogromca mitów w akcji
Pogromca mitów w akcji
Pogromca mitów w akcji
+8
Zobacz galerię

Pogromca mitów w akcji

Źródło zdjęcia głównego: DLTO Artwork sourced from Distri

podziel się: