Kolejarze

"Kolejarze" - zobacz tajniki pracy na kolei

„Kolejarze” przeniosą nas w niedostępny dla pasażerów świat kolei – razem z kamerami Discovery Channel pokażemy historie ludzi, którzy każdego dnia mierzą się z trudnymi decyzjami, nieprzewidywalnymi problemami i stresującymi sytuacjami. Zdradzimy tajniki funkcjonowania branży i przedstawimy pełnych pasji bohaterów.

W Warszawie towarzyszymy ekipie pogotowia torowego pod dowództwem toromistrza Darka. W Małaszewiczach zobaczymy pracę w Centrum Logistycznym PKP CARGO, gdzie na jednym z terminali przeładunkowych codziennie przyjmowane i wydawane są kontenery. Terminal obsługuje wymianę handlową głównie pomiędzy Europą, a krajami Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Za sprawną organizację i funkcjonowanie terminala odpowiada Łukasz - Mistrz Terminala. Towarzyszy mu starsza ekspedytorka Hania, której twarda ręka i 39 letni staż pracy czuwają nad tym, aby załadunki odbywały się bez żadnych problemów i co najważniejsze o czasie. Poznajemy również Mariusza- operatora suwnicy, który mimo swojej nieśmiałości przedstawiany jest przez resztę pracowników jako człowiek ze szczególnym talentem.
Oglądaj całą serię online w discovery+ na Playerze.
Kolejarze
Trafimy również do Olszynki Grochowskiej i największej w Polsce bocznicy. To miejsce żyje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przyjmując pociągi z tras z całej Polski i poddając je bieżącym przeglądom technicznym. Codziennie 1/3 pociągów kursujących po kraju są ustawiane i sprawdzane właśnie w tym miejscu.
Bohaterowie w Bydgoszczy przeprowadzają dokładne naprawy lokomotyw o przebiegu większym niż 500 000 km. Ekipą dowodzi Brygadzista Mariusz Pod czujnym okiem i ostrym językiem Stanisława młodzi adepci mierzą się nie tylko z problemami napraw, ale też często z kąśliwymi komentarzami.
Premiera "Kolejarzy" 28 sierpnia (środa) o 22:00 w Discovery Channel.
WIELKANOCNE PREMIERY: Kolejarze i Brudna robota - czysty zysk
WIELKANOCNE PREMIERY: Kolejarze i Brudna robota - czysty zysk
wideo 2/21