discovery+ ORIGINALS | Największa tajemnica Mount Everest

Największa tajemnica Mount Everest
Największa tajemnica Mount Everest
W 1953 roku sir Edmund Hillary i Tenzing Norgay okryli się chwałą, dokonując czegoś, co do tej pory nie udało się nikomu – zdobyli Mount Everest. Ich nazwiska przeszły do historii. Hillary obecnie uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych ludzi XX wieku. Co, jeśli to jednak nie oni w rzeczywistości jako pierwsi dotarli na słynny szczyt, a zupełnie inny duet odkrywców dokonał tego przełomowego wyczynu? Nowa produkcja discovery+ ORIGINALS dostępna na Playerze.

Czy historycy mogli się aż tak pomylić? „Największa tajemnica Mount Everest” to najnowszy dokument discovery+ Originals. Tytuł można obejrzeć wyłącznie w kolekcji discovery+ na Playerze!W nowym filmie dokumentalnym discovery+ Originals „Największa tajemnica Mount Everest”, zespół profesjonalnych alpinistów wyruszy w ekscytującą podróż w celu rozwiązania tajemnicy George'a Mallory'ego i Andrew Irvine'a, dwóch odkrywców, którzy zginęli podczas swojej wyprawy na szczyt Mount Everest w 1924 roku.

Mallory i Irvine, wyposażeni tylko w niezbędne narzędzia oraz aparat Vest Pocket Kodak, zaginęli w tracie swojej próby wejścia na Mount Everest w 1924 roku. Po znalezieniu ciała Mallory'ego, po północnej stronie góry, w 1999 roku wielu zaczęło spekulować, czy przypadkiem dwóm śmiałkom nie udało się przed śmiercią dotrzeć na szczyt. Niestety, miejsce spoczynku Irvine'a, a także jego aparatu, pozostają tajemnicą. Gdyby jednak udało się znaleźć kliszę z ich wędrówki… Czy odmieniłoby to bieg historii?

PROGRAM NAJWIĘKSZA TAJEMNICA MOUNT EVEREST DOSTĘPNY W discovery+ NA PLAYERZE

podziel się: