Ciężarówką przez Wietnam

Ciężarówka przez Wietnam
Ciężarówka przez Wietnam
Pasję do podróżowania ma we krwi. Wraz z bratem jako jedyni na świecie pokonali rowerami Amazonkę, a jego podróże 18-kołową ciężarówką przez Stany Zjednoczone śledziły tysiące fanów. Nadeszła pora na kolejną przygodę. Tym razem na antenie Discovery Channel Dawid Andres odwiedzi południową Azję.

Jak sam mówi zawsze ciągnęło go w świat, ale nie miał pieniędzy. Czy to jednak wystarczający powód, by zrezygnować z marzeń? Nie dla Dawida. Chcąc rozpocząć przygodę z podróżowaniem podjął się pracy na statku pasażerskim. A największą rzekę świata, Amazonkę, pokonał… rowerem! Za ten wyczyn razem z bratem nagrodzeni zostali prestiżową nagrodą podróżniczą – Kolosem. Z kolei by zwiedzić Stany Zjednoczone, postanowił zostać zawodowym kierowcą ciężarówki. Na prawo jazdy zarobił będąc pomocnikiem murarza. Ciekawość świata, otwartość i poczucie humoru polskiego kierowcy pokochali widzowie, którzy obserwowali jego podróże wielkim truckiem po USA.

Oglądaj całą serię online w discovery+ na Playerze.

Ciężarówką przez Wietnam

Ciężarówką przez Wietnam

Nadszedł czas, by szoferkę TVN Turbo zamienić na Discovery Channel i wyruszyć do innego kraju. Sprawdzimy, jak wygląda praca w firmie transportowej w Wietnamie i przyjrzymy się tamtejszym warunkom drogowym. Dawid Andres pokona kilometry trudnych i niebezpiecznych tras od Hanoi, przez Haiphong, Sajgon, aż do Delty Mekongu. Nie uniknie przy tym spotkań z wietnamską policją. Dotrze do miejsc, w których nie ma turystów. Odwiedzi między innymi strefę zdemilitaryzowaną, Park Narodowy U Minch, pływający targ czy opuszczony park wodny. Jak zwykle w swoim stylu zboczy też z drogi, by odkryć najciekawsze miejsca, poznać lokalną kuchnię i kulturę, aby móc podzielić się wrażeniami z widzami. „Esencją podróżowania są ludzie. Czasem spotkania z nimi sprowadzają się do wymiany kilku grzecznościowych zwrotów, czasem są dla podróży decydujące.” – mówi. Interesujących spotkań w programie nie zabraknie. Polski kierowca trafi na lokalne karaoke, doświadczy ulicznej zabawy po wygranym przez Wietnamczyków meczu piłki nożnej, a nawet zagości na parapetówce. Odwiedzi również pałac wietnamskiego artysty Thanh Choung’a, który osobiście oprowadzi Dawida po posiadłości.

Oglądaj całą serię online w discovery+ na Playerze.

Ciężarówką przez Wietnam - drogi

Ciężarówką przez Wietnam - drogi

Ciężarówką przez Wietnam

Ciężarówką przez Wietnam - w sercu Sajgonu
Ciężarówką przez Wietnam - w sercu Sajgonu
Ciężarówką przez Wietnam - w sercu Sajgonu
Ciężarówką przez Wietnam - sklep
Ciężarówką przez Wietnam - sklep
Ciężarówką przez Wietnam - ludzie
Ciężarówką przez Wietnam - ludzie
Ciężarówką przez Wietnam - jedzenie
Ciężarówką przez Wietnam - jedzenie
Ciężarówką przez Wietnam - truck
Ciężarówką przez Wietnam - truck
Ciężarówką przez Wietnam - noc
Ciężarówką przez Wietnam - noc
Ciężarówką przez Wietnam - postój
Ciężarówką przez Wietnam - postój
Ciężarówką przez Wietnam
Ciężarówką przez Wietnam

Ciężarówką przez Wietnam

podziel się: