Zobacz wyścig po szczepionkę na Covid-19 w discovery+

"Covid-19: Wyścig po szczepionkę"
"Covid-19: Wyścig po szczepionkę"
Co trzeba zrobić, aby zatrzymać globalną pandemię? Czy w zaledwie kilka miesięcy można stworzyć skuteczną szczepionkę na śmiercionośnego wirusa? Jak można sprawdzić jej jakość i bezpieczeństwo? Discovery przygotowało wyjątkowy dokument „Covid-19: wyścig po szczepionkę”, który zadebiutował w poniedziałek 1 marca o godz. 22:00 na Discovery Channel oraz na Playerze.

Pandemia Covid-19 zbiera tragiczne żniwo. Niebezpiecznym wirusem zaraziło się już 114 mln osób na całym świecie, ponad 2,5 miliona z nich zmarło. W cieniu tych tragicznych statystyk, medycy i naukowcy w pocie czoła starają się znaleźć skuteczny sposób na powstrzymanie choroby. Kiedy kilka miesięcy temu ogłoszono zakończenie prac nad szczepionką, pojawiło się światełko w tunelu. To jedno z najbardziej niezwykłych osiągnięć badawczych w historii. Sam wyścig po antidotum na Covid-19 zrewolucjonizował cały przemysł farmaceutyczny. To, co jeszcze rok temu wydawało się niemożliwe, stało się faktem!

Biorąc pod uwagę wszystko, przez co przeszliśmy w ciągu ostatniego roku, naturalnym jest, że ludzie chcą zrozumieć, co się dzieje i nas jeszcze czeka. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować film dokumentalny, który szczegółowo analizuje kryzys wywołany przez Covid-19 oraz przygląda się pracy tysięcy kobiet i mężczyzn na całym świecie. To oni udowadniają, że nadzieja jest już na horyzoncie" - mówi Nancy Daniels, Chief Brand Officer, Discovery & Factual.

Dokument „Covid-19: wyścig po szczepionkę” pokazuje prace nad szczepionką od kulis. Twórcy rozmawiają z wybitnymi i uznanymi medykami, w tym z dr Anthonym Faucim, dyrektorem Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, a także dr Francisem Collinsem i dr Johnem Mascolim z National Institute of Health. Dotarli także do naukowców z wiodących koncernów farmaceutycznych, Johnson&Johnson, Moderna i Pfizer.

Walka z Covid-19 w dużej mierze opiera się na odważnych decyzjach zwykłych ludzi. Na ekranie zobaczymy Jen Heller, która jako pierwsza osoba w USA przyjęła szczepionkę firmy Moderna. Twórcy dotarli również do Jareda Polisa, gubernatora Kolorado. Polityk szczegółowo opisze strategię skutecznego wprowadzania i dystrybucji szczepionek wśród mieszkańców. Zdradzi też na jakie przeszkody natrafia jego administracja.

Dokument „Covid-19: wyścig po szczepionkę” został wyprodukowany przez Glass Entertainment Group dla Discovery. Nancy Glass, Eric Neuhaus, Peter Reiss oraz Jon Hirsch są kierownikami produkcji ze strony Glass. Kierownikami produkcji ze strony Discovery i Science Channel są: Caroline Perez oraz Lindsey Foster Blumberg.

To kolejny w tym roku wyjątkowy materiał, który ma premierę na Discovery Channel i na Playerze (niedawno w takiej formie zadebiutowały film dokumentalny „Co zabiło Maradonę” oraz odcinek specjalny serii „Złomowisko.pl” – „Wspomnienie Krzykacza”). Cały czas w serwisie player.pl można oglądać inne mocne tytuły dokumentalne – „Liverpool: powrót mistrzów”, „Donald Trump: sztuka kłamstwa” czy „Kto porwał Madeleine McCann”. Dobre, angażujące i traktujące o najważniejszych problemach dzisiejszego świata filmy dokumentalne to ważna i ciesząca się coraz większą popularnością wśród widzów część oferty programowej, zarówno cyfrowej, jak i telewizyjnej.

podziel się: