Głośny dokument o papieżu Franciszku „Francesco” już 28 marca w TVN24 GO i w Playerze

"Francesco", reż
"Francesco", reż
Niedawno discovery+, streamingowy lider formatów non-fiction, zapowiedział globalną premierę głośnego dokumentu „Francesco”. Reżyserem i producentem filmu jest nominowany do Oscara® Evgeny Afineevksy. Film zadebiutuje już w niedzielę 28 marca w serwisie newsowym TVN24 GO i w discovery+ na Playerze. W TVN24 GO dostępne będą również dwa ekskluzywne materiały – wywiad z reżyserem oraz rozmowa z jednym z bohaterów filmu.

„Francesco” pozwala z bliska przyjrzeć się posłudze papieża Franciszka, który do trudnych i złożonych problemów podchodzi z ogromną pokorą, mądrością i otwartym sercem. W filmie poruszane są takie zagadnienia jak: zmiany klimatu, kwestie migracji i przyjmowania uchodźców, wzmocnienie pozycji kobiet, wykorzystywanie seksualne i tematy LGBTQ czy pandemia. Produkcja zabiera widzów w podróż, która zwraca uwagę na niespotykaną empatię lidera dającego nadzieję w tych bezprecedensowych czasach. Twórcy filmu rozważają nowe podejścia do stylu życia i kierunków rozwoju społeczeństwa w XXI w.

"Francesco", reż
"Francesco", reż
Źródło: EPA/ANSA / OSSERVATORE ROMANO

Oprócz niezwykle bliskiego spojrzenia na codzienność Franciszka, film przedstawia papieża z perspektywy osób, które się z nim zetknęły. Twórcy rozmawiają z bratankiem Jose Ignacio Bergoglio, Jego Świątobliwością Papieżem Benedyktem XVI, Juanem Carlosem Cruzem, ofiarą i działaczem na rzecz ofiar molestowania seksualnego oraz siostrą Normą Pimentel, rzeczniczką uchodźców. „Francesco” maluje portret człowieka, który poświęcił swoje życie jednoczeniu ludzi, aby świat stał się prawdziwą globalną społecznością.

"Francesco", reż
"Francesco", reż

„Francesco” to format discovery+ Originals. Reżyserem i głównym producentem jest Evgeny Afineevsky. Za produkcje odpowiadają również: Den Tolmor, Eric Esrailian, Teri Schwartz, a producentami wykonawczymi są: Ted Hope, Colleen Camp, Mark Monroe, Tomáš Srovnal, Michelle Bertrán Neve, Svetlana Chistyakova, Bonnie Abaunza, Bohdan Batruch, Regina K. Scully, Elba Luis Lugo, Geralyn White Dreyfous, Robert Fyvolent. Firmami produkcyjnymi są Afineevsky-Tolmor Production wraz z UCLA School of Theatre, Film and Television (UCLA TFT), PFX - Postproduction and Visual Effects Studio, we współpracy z Diamond Docs. Za usługi doradcze w zakresie dystrybucji odpowiada ICM Partners. Umowa została wynegocjowana przez ICM Partners w imieniu twórców filmu.

Globalny debiut filmu „Francesco” odbędzie się 28 marca. W Polsce pojawi się w serwisie TVN24 GO i Player.

podziel się: