Wiosna na Discovery Channel!

Wiosna na Discovery Channel!
Wiosna na Discovery Channel!
Źródło: James Cheadle/UK Creative
Discovery Channel jest jednym z najszerzej dystrybuowanych kanałów na świecie oraz liderem w kategorii factual entertainment, czyli rozrywki opartej na faktach. W nowoczesny, dynamiczny i ciekawy sposób pokazuje różnorodność otaczającego nas świata. Fascynujące archeologiczne znaleziska, ekologia, zjawiska paranormalne, motoryzacja, kulisy nietypowych zawodów, zadziwiające podróże i przyciągające uwagę reality - shows to tylko część tematyki jaką można znaleźć w tej stacji.

Ludzie nigdy nie przestaną sprawdzać granic swojej wytrzymałości. W nowym sezonie słynnego reality - show “Nagi instynkt przetrwania” kolejne pary śmiałków, muszą stawić czoła brutalnej rzeczywistości. Jak uda im się przetrwać 14 dni w dziczy, bez dostępu do jedzenia i wody, pod czujnym okiem drapieżników i do tego bez ubrań?

To nie wszystko! Po raz pierwszy w historii programu jedna z par będzie musiała poradzić sobie na środku oceanu, mając do dyspozycji jedynie marną tratwę! W ósmej serii nie zabraknie też amerykańskich celebrytów, którzy postanowili zaryzykować i rzucić się w wir przygody.

Gorączka złota panuje wśród widzów już od dawna. Tym razem na poszukiwanie cennego kruszcu wyruszy Todd Hoffman z rodziną. Bohater znany z wcześniejszej serii programu “Gorączka złota”, po zakończeniu burzliwego sezonu w Kolorado jest gotów podjąć kolejne wyzwanie. Stawiając wszystko na jedną kartę jedzie na Alaskę, do zapomnianej, starej kopalni. Jeśli jego misja się powiedzie, zapewni sobie prawa do wydobycia na następnych 10 lat. Niestety nie ma na to zbyt niewiele czasu. Czy w sześć tygodni uda mu się znaleźć złoto w surowych alaskańskich warunkach? (“Gorączka złota: Klan Hoffmanów”).

W kolejnym kultowym programie Discovery Channel zostajemy w tym samym regionie. Jedyne co musimy zrobić to przenieść się na pokład kutra rybackiego pływający po najbardziej Morzu Beringa. Dlaczego łowienie krabów w tamtym rejonie uznaje się za “Najniebezpieczniejszy zawód świata”? Może wystarczy wspomnieć o wysokich na kilka metrów falach, przeraźliwym zimnie, oblodzeniu i wietrze o sile huraganu? Nie można też zapomnieć o ciężkich, ruchomych klatkach do połowu, wszędzie plączących się linach i presji czasu. Zobacz jak wyglądają tajniki pracy poławiaczy krabów i przeżyj ekstremalną przygodę nie ruszając się z kanapy.

A jeśli interesują Cię inne ryzykowne zawody zapraszamy na fascynującego “Zaklinacza Pszczół”. To niezwykła seria o odważnym zespole amerykańskiej agencji ochrony pszczół miodnych, który swoją niebezpieczną, ale bardzo potrzebną pracę wykonuje zupełnie charytatywnie.

Tej wiosny na Discovery Channel nie zabraknie też emocjonujących podróży i przygód.

Już w marcu archeolog Josh Gates zabierze widzów na “Wyprawę w nieznane” i odwiedzi najbardziej tajemnicze miejsca Ameryki. Zajmie się między innymi poszukiwaniem bombowca torpedowego z czasów II wojny światowej, który zaginął u wybrzeży Kaliforni oraz wybierze się do kolumbijskiej dżungli w poszukiwaniu skarbu z legendy o El Dorado.

To nie wszystko! “Z wiosłami przez Antarktydę” wyruszy ekspedycja zorganizowana przez kapitana Fianna Paul’a i poszukiwacza przygód Colina O’Brady. Czy po raz pierwszy w historii uda im się bez przeszkód pokonać burzliwą Cieśninę Drake’a i dopłynąć kajakiem z Ameryki Południowej, aż do krawędzi Antarktydy? Tego widzowie Discovery Channel dowiedzą się już w kwietniu.

W ramach nowego wieczornego pasma “Motor Mondays” kanał Discovery Channel przygotował również nie lada gratkę dla miłośników motoryzacji. Doświadczony sprzedawca samochodów Mike Drewer jest mistrzem w swoim fachu. W duecie z byłym mechanikiem Formuły 1 - Markiem "Elvisem" Priestleyem potrafią stworzyć prawdziwe motoryzacyjne cuda nawet z ciągnika czy przyczepy dla koni. Z wielką przyjemnością podejmują kolejne zlecenia, pomagając tym, którym brakuje wiedzy i czasu, żeby kupić swój wymarzony pojazd. Nowe odcinki programu “Fani czterech kółek - samochody marzeń” na antenie Discovery Channel już od kwietnia.

W poniedziałkowe wieczory widzowie będą mogli zobaczyć również kultową serię “Łowcy Klasyków”, w której znawca antyków Drew Pritchard i motoryzacyjny ekspert Paul Cowland odnawiają najciekawsze klasyczne, brytyjskie wozy.

Spędź wiosnę z Discovery Channel!

Źródło zdjęcia głównego: James Cheadle/UK Creative

podziel się: