Nowe polskie programy w sierpniowej ramówce Discovery

Kamperem przez świat
Kamperem przez świat
Źródło: TVN Poland.
Druga połowa sierpnia w Discovery to aż 5 premier polskich programów! Wracają kontynuacje ulubionych przez widzów serii - "Złomowisko PL", "Truckerki" - ale zadebiutują również nowe emocjonujące programy pełne pasji do podróżowania i odkrywania - "Kamperem przez świat" i "Bracia Collins biorą się do roboty". Zobacz, co przygotowaliśmy na końcówkę wakacji i jesień!

19.08 PREMIERA Mikronacje (ŚRODA 22:00)

Mikronacje to światowy ewenement. Różnią się rozmiarem terytorium, ustrojem politycznym i wielkością populacji, ale łączy je jedno – powstały jako wyraz wolności i niezależności. Dokument przedstawia najciekawsze przykłady lokalnej niepodległości. Odwiedzimy księstwo Seborga, które – jak twierdzą jego mieszkańcy – nigdy nie stało się częścią Włoch. Poznamy też artystyczną republikę Uzupis, która ukształtowała się jako primaaprilisowy żart w wileńskim Zarzeczu, oraz niewielką szkocką wyspę, obecnie zamieszkaną przez potomków Wikingów.

Mikronacje
Mikronacje

25.08 NOWY SEZON Truckerki 3 (WTOREK 21:00)

Już od trzech sezonów widzowie Discovery śledzą poczynania pań, które przemierzają najtrudniejsze trasy Stanów i Europy, przewożąc wartościowe towary i ponadgabarytowe ładunki. A przy tym odnajdują się w tym wymagającym zawodzie z wyjątkowym wdziękiem! Monika przemierzy trasę z wietrznego Chicago na słoneczną Florydę, natrafiając na naturalne siedliska krokodyli. Czy spotkanie oko w oko z wielkimi gadami pokrzyżuje jej plany? Patrycja przetestuje swoje umiejętności manewrowania niskopodłogową naczepą i ponadgabarytowym ładunkiem. Pati, jak zwykle zmierzy się z nietypowymi zleceniami, a Hania wyruszy w trasę razem z partnerem i ukochaną córeczką. Nie bez powodu, ponieważ nagrodą za wykonanie zadania mają być rodzinne wakacje w Bretanii. Emocjonująca podróż czeka także Anię i Dorotę, czyli duet Polek jeżdżących po Skandynawii, który widzowie pokochali w zeszłym sezonie. To jednak nie wszystko! W tej serii ruszymy w nieznane dotąd trasy z nowymi bohaterkami!

Truckerki
Truckerki
Źródło: ;tr-blizniaczki-3339.jpg

25.08 NOWY PROGRAM Kamperem przez świat (WTOREK 22:00)

To nie jest program o podróżowaniu. To zapis życia w drodze, bez konkretnego planu, bez ograniczeń. Trzy ekipy postanowiły rzucić wszystko i spełnić swoje marzenia. Kupiły kampery, przerobiły je na swoje potrzeby, a potem pojechały w świat, tam, gdzie koła ich poniosą. Miłosz i Kasia wraz z dziećmi udadzą się na wyprawę po orientalnym Maroko. Ich dewiza życiowa to „lecimy na spontanie" w „Latającym dywanie" - tak nazywają swój przerobiony kamper Mercedes Sprinter. Sylwia, przebojowa singielka, postanowi samotnie objechać Australię. Podejmuje różne fuchy, aby zarobić na benzynę na kolejne kilometry. Pomaga na farmie,dorabia w pracowni, gdzie powstają spersonalizowane deski surfingowe. Aldona oraz Daniel to małżeństwo podróżników, którzy zdecydowali się „Groszkiem" - czyli Volkswagenem T4 z 1992 - objechać zimą Gruzję. Bohaterowie „Kamperem przez świat" wybrali życie na kółkach...o tak, dla przyjemności! Ich dom jest tam, gdzie zaparkują.

Kamperem przez świat
Kamperem przez świat
Źródło: TVN Poland.

26.08 NOWY SEZON Złomowisko PL 11 (ŚRODA 21:00)

Jedenasty sezon najbardziej „nieporządnego"programu w Polsce to nieustające pasmo złomiarskich przygód. Tutaj fortuna kołem się toczy. Na naszych bohaterów jednego dnia czekają rozczarowania i porażki, a drugiego spektakularne sukcesy i gigantyczne pieniądze! Olmet, złomiarski gigant ze Śląska, zmierzy się ze zleceniami prawie niemożliwymi do wykonania. „Stalowy" stawi czoła rozbiórce zakładów przemysłowych w Bydgoszczy, mając nadzieję, że kontrakt przyniesie duże zyski. Natomiast „Krzykacz" wraz z Edkiem i Januszkiem po raz kolejny wyruszą w podróż po Polsce w poszukiwaniu okazji. W ślad za gigantami branży podążają też mniejsze zakłady. „Złomuj" z Radostowic przyjmuje kolejne zlecenia, które testują granice sił i wytrzymałości ekipy. W tym sezonie poznamy również nowe rodzinne przedsiębiorstwo „Uniwerstal" z Białegostoku, którego zlecenia nierzadko generują poważne problemy.

ZŁOMOWISKO 9
ZŁOMOWISKO 9

26.08 NOWY PROGRAM Bracia Collins biorą się do roboty (ŚRODA 22:00)

Grzegorz i Rafał Collins postanowili raz na zawsze udowodnić światu, że ciężkiej pracy się nie boją. Jednak jeśli chodzi o tych braci, to wszystko robią „po bandzie”. Tym razem wybrali jedną z najbardziej ekstremalnych destynacji – Indie! Bracia Collins zmierzą się nie tylko z trudną pracą fizyczną. Będą musieli nauczyć się funkcjonować w jednym z największych i najbardziej zatłoczonych krajów globu. Indie to kraina kontrastów, różnorodnej tradycji i kultury, a przerażająca bieda miesza się na każdym kroku z wielkim bogactwem. Czy dadzą radę odnaleźć się w takiej rzeczywistości?

Bracia Collins biorą się do roboty
Bracia Collins biorą się do roboty
Źródło: Paweł Sudoł

Źródło zdjęcia głównego: TVN Poland.

podziel się: