Wybuchowe poniedziałki już od lutego w Discovery!

Wybuchowy program
Wybuchowy program
Poniedziałkowe wieczory na antenie Discovery zapowiadają się naprawdę wystrzałowo! Już od 3 lutego Discovery pokaże dwie serie programów z eksplozjami (prawdziwymi i w formie niesamowitej animacji) w tle – „Wybuchowy program” oraz „Zoom na architekturę”.
Wybuchowy program - w poniedziałki o 21:00 od 3 lutego

Wybuchowy program - w poniedziałki o 21:00 od 3 lutego

Wszyscy uwielbiamy oglądać wielkie eksplozje. Nie ma znaczenia, czy chodzi o piankę strzelającą w kuchence mikrofalowej czy o filmowe efekty specjalne za miliony dolarów. W hołdzie dla świata pirotechniki, Tory Belleci – znany widzom z „Pogromców mitów” – oraz Tommy Passemante badają najbardziej nietypowe sposoby na wysadzanie i spalanie. Gospodarze programu opowiedzą o naukowej stronie eksplozji, detonacji i fal uderzeniowych!

Zoom na architekturę - w poniedziałki o 22:00 od 3 lutego

Zoom na architekturę - w poniedziałki o 22:00 od 3 lutego

Jak powstały rysunki z Nazca? Co kryje się w tajnych komnatach piramid? Dlaczego niektóre budynki przetrwały pożar Rzymu? Seria „Zoom na architekturę” łączy wyniki najnowszych badań naukowych, z techniką animacji komputerowej CGI, która "wysadza" budynki w powietrze, pozwalając zanurzyć się w tajniki ich konstrukcji. Poznajemy ich przeznaczenie, materiały i sposoby wykorzystane przy ich budowie, a także idee przyświecające konstruktorom. Każdy odcinek uchyla rąbka tajemnicy na temat starożytnych cywilizacji, a także pozwala poznać sekrety nowoczesnych megastruktur.

podziel się: