„Uciekinierki. Na wojnie z sektą” – nowa seria dokumentalna discovery+ Originals w Playerze!

Uciekinierki
Uciekinierki
„Uciekinierki. Na wojnie z sektą” to nowa seria dokumentalna discovery+ Originals. Produkcja ujawnia szokującą historię trzech kobiet, którym udało wyrwać się z jednego z najbardziej aktywnie działających kultów na świecie – „Dzieci Boga”. Tytuł jest już dostępny na Playerze!

„Dzieci Boga” to sekta, założona w latach 60. XX wieku w USA. Przez lata jej wyznawcy i guru dotarli do 130 krajów na całym świecie. Stworzona przez Davida Berga, podróżującego kaznodzieję i samozwańczego proroka, zaczynała jako utopijna społeczność chrześcijańska głosząca przesłanie miłości. Ale z biegiem czasu jej idee stawały się coraz bardziej kontrowersyjne i wykraczające poza prawo – przyzwolenie na wykorzystania seksualne, handel dziećmi i psychologiczne manipulacje. To sprawiło, że organizacją zaczęły się interesować instytucje państwowe i porządkowe na wielu kontynentach.

Seria „Uciekinierki. Na wojnie z sektą” opowiada historię trzech Brytyjek – ofiar sekty. Choć przyszły na świat w ramach rodziny kultu, udało im się wyzwolić się spod wpływu przywódców. Po ucieczce z grupy wyznaniowej postanowiły zawalczyć o siebie i o innych – ujawniając swoje wstrząsające historie, doprowadziły do postawienia sprawców przed wymiar sprawiedliwości.

Każdy odcinek to zapis zeznań kobiet, innych ofiar oraz detektywów prowadzących dochodzenie w sprawie tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami organizacji „Dzieci Boga”. Wszystko to wzbogacone o nieujawnione dotąd materiały wideo ujawniające kulisy globalnego śledztwa.

Produkcja „Uciekinierek. Na wojnie z sektą” została zamówiona przez Clare Laycock na zlecenie Charlotte Reid. Dyrektorem wykonawczym Discovery jest Romy Page, producentem wykonawczym Mentorn jest Bernie Kay, montażystą serialu Alicia Kerr, a reżyserem serialu Hugh Ballantyne.

Seria „Uciekinierki. Na wojnie z sektą” zadebiutowała 3 października w serwisie player.pl. Można ją także oglądać w TVN24 GO!

podziel się: