Tydzień z rekinami. Shark Week 2019 - tak dobry, że aż strach!

Shark Week 2019
Tak dobry, że aż strach! - Shark Week 2019
"SHARK WEEK. Tydzień z rekinami" to najbardziej ekstremalna wakacyjna premiera i globalne wydarzenie Discovery, które uczy, bawi i fascynuje widzów na całym świecie już od ponad 30 lat. Przez cały tydzień – od 12 do 18 sierpnia – widzowie Discovery Channel zobaczą łącznie ponad 20 godzin emocjonujących programów o rekinach - przepięknych, a zarazem śmiertelnie niebezpiecznych morskich drapieżnikach.

Podwodny świat jest nadal owiany tajemnicą. Poszukiwanie prawdy o życiu rekinów jest jedną z najdłuższych tradycji Discovery Channel. W tym celu stacja współpracuje ze znanymi biologami morskimi oraz instytucjami naukowymi na całym świecie. Dzięki temu już od ponad 30 lat pokazuje na swojej antenie różne aspekty życia tych fascynujących stworzeń. W tym roku, 17 i 18 sierpnia, programy o rekinach także w Travel Channel!

„Tydzień z rekinami” na antenie Discovery Channel będzie trwał od 12 do 18 sierpnia. Przez siedem dni stacja pokaże najciekawsze programy o drapieżnych rybach. Znany i lubiany Josh Gates ("Wyprawa w nieznane: megalodon") wyruszy z widzami w poszukiwaniu skamielin Megalodona, czyli legendarnego prehistorycznego rekina. Program „Rekiny w sieci: krwawe polowanie” podsumuje najważniejsze wydarzenia ostatniego roku, w których te niebezpieczne stworzenia odgrywały główne role – w programie m.in. najpopularniejsze filmy viralowe, najczęściej komentowane doniesienia prasowe oraz najnowsze odkrycia naukowe. Natomiast w programie „Na tropie zaginionych rekinów” badacz Forrest Galante zanurzy się w wody Malediwów, aby sprawdzić, czy mały i krępy rekin Pondicherry faktycznie wyginął. Te i inne propozycje na antenie Discovery Channel od 12 sierpnia codziennie o godzinie 17:00!

Discovery cały czas prowadzi działania, które mają na celu ochronę populacji rekinów. Po raz kolejny nadawca został partnerem Fundacji Oceana – stowarzyszenia, które działa m.in. na rzecz zwalczania handlu płetwami rekinów. W wyniku tego niebezpiecznego procederu rocznie życie traci aż 73 milionów osobników. Discovery łączy siły także z Ocean Conservancy, pomagając w czyszczeniu plaż i śródlądowych dróg wodnych. Co roku ponad 8 milionów ton plastiku trafia do mórz i oceanów na całym świecie. Aby zimniejszych zanieczyszczania niebiodegradowalnymi odpadami fundacja zorganizowała globalną akcję o nazwie „International Coastal Cleanup”. Na stronie www.signuptocleanup.org można znaleźć listę wydarzeń, zapisać się na sprzątanie swojej okolicy lub zgłosić własną akcję.

„Tydzień z rekinami” w Discovery Channel:

12-18 sierpnia, godz. 17:00

Poniedziałek: „Wyprawa w nieznane: megalodon”

Wtorek: „Oszukać zmysły rekina”

Środa: „Pogromcy rekinów. Kolejne starcie”

Czwartek: „Rekiny w sieci: krwawe polowanie”

Piątek: „Skazani na pożarcie 2”

Sobota: „Na tropie zaginionych rekinów”

Niedziela: „Rekin Mako 3”

Shark Week 2019
Rekin Mako 3
Wyprawa w nieznane: megalodon
Wyprawa w nieznane: megalodon
Wyprawa w nieznane: megalodon
+12
Zobacz galerię

Shark Week 2019

podziel się: