Dokument discovery+ Originals bada najgłośniejsze zaginięcie ostatnich lat. Na Playerze od 15 lutego!

Kto porwał Madeleine McCann
Kto porwał Madeleine McCann
To jedna z najgłośniejszych, nierozwiązanych dotąd spraw kryminalnych w Europie. Trzynaście lat po zniknięciu Madeleine McCann pojawia się nowy podejrzany. Niemiecka policja federalna jest przekonana, że porywacz siedzi w więzieniu, gdzie odbywa karę za zgwałcenie 72-letniej kobiety w Praia da Luz – tym samym wakacyjnym kurorcie, z którego uprowadzono „Maddie”. Duńscy dokumentaliści zdecydowali się podążyć za świeżym tropem. Wynikiem ich dochodzenia jest trzyodcinkowy film dokumentalny „Kto porwał Madeleine McCann”. Międzynarodowa premiera serii już 15 lutego. W Polsce można ją oglądać wyłącznie na Playerze.

W 2007 roku 3-letnia Brytyjka Madeleine McCann zniknęła w nocy z pokoju hotelowego w Portugalii – była tam na wakacjach z rodzicami. Śledztwo nadal trwa, przez 13 lat nie udało się odnaleźć sprawcy. W 2020 roku policja federalna Niemiec ogłosiła, że nowym głównym podejrzanym w sprawie jest Christian B. – niemiecki obywatel odsiadujący wyrok w więzieniu za zbrodnię popełnioną w tym samym kurorcie, z którego zniknęła „Maddie”.

Duńska seria dokumentalna „Kto porwał Madeleine McCann” bada, kim jest Christian B. i czy można go uznać za klucz do rozwiązania zagadki zaginięcia dziewczynki. Mężczyzna został uznany za głównego podejrzanego w sprawie w czerwcu 2020 r., ale nie postawiono go w stan oskarżenia. Biegli w sprawie twierdzą, że policji brakuje dowodów. Co doprowadziło niemiecką policję do przełomu w sprawie?

Kto porwał Madeleine McCann
Kto porwał Madeleine McCann

„Interesujący jest fakt, że niemiecka policja bardzo niejednoznacznie wskazuje na głównego podejrzanego w jednej z największych spraw kryminalnych w Europie w ostatnich latach, nie oskarżając mężczyzny. Do tej pory tamtejszy wydział policji przekazał jedynie zbiór poszlak i zbiegów okoliczności. Czy główny podejrzany to faktycznie człowiek odpowiedzialny za zniknięcie Madeleine McCann? Czy policja ma dowody na wznowienie sprawy, a może jesteśmy świadkami potencjalnego błędu wymiaru sprawiedliwości? Na te pytania szukamy odpowiedzi w nowym dokumencie «Kto porwał Madeleine McCann»” – mówi Tine Røgind Quist, producent wykonawczy, Discovery Dania.

Dokument rysuje portret Christiana B., który – z przerwami – w latach 1997-2007 mieszkał w pobliżu apartamentu wakacyjnego, ostatniego miejsca pobytu Madeleine McCann. Duńscy filmowcy podróżowali po całej Europie, przeprowadzając wywiady z najważniejszymi osobami w sprawie. Dotarli do znajomych i byłej dziewczyny podejrzanego, jego obrońcy, a także niemieckiego prokuratora i byłego portugalskiego śledczego. Rozmowy te rzucają nowe światło na to, dlaczego Christian B. stał się głównym podejrzanym w tej głośnej sprawie.

Kto porwał Madeleine McCann to trzyodcinkowy serial dokumentalny discovery+ Originals, w reżyserii Jespera H. Granda, wyprodukowany przez duńską Heartland TV. Międzynarodowa premiera serii odbędzie się 15 lutego. Tego dnia tytuł zostanie udostępniony w Polsce, w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Holandii, Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii. W kolejnych miesiącach wyemitowany zostanie w Indiach, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Portugalii i Ameryce Łacińskiej.

Kto porwał Madeleine McCann” można oglądać w Polsce – podobnie jak inne produkcje discovery+ Originals – wyłącznie w kolekcji discovery+ na Playerze. Emisja pierwszego odcinka 15 lutego, kolejne dołączą co tydzień w poniedziałek.

podziel się: