Powrót na Księżyc - 20 lipca w Discovery Channel świętujemy rocznicę misji Apollo 11

Neil Armstrong, tuż po udanej misji Apollo 11
Neil Armstrong, tuż po udanej misji Apollo 11
20 lipca, w 50. rocznicę lądowania na Księżycu załogowej misji Apollo 11, Discovery Channel zabierze widzów w kosmiczną podróż. W premierowych programach dowiecie się wszystkiego o księżycowych pionierach i ich legendarnej misji, a także zobaczycie jak może wyglądać przyszłość i zupełnie nowa perspektywa podróży na Srebrny Glob!

8:00 - 14:00 PREMIEROWY MARATON: Tajemnice lądowania na Księżycu (6x60')

Lądowanie na Księżycu w 1969 r. jest tematem wielu teorii spiskowych — ich wyznawcy sądzą, że nigdy się nie odbyło. Czy całe wydarzenie mogło być propagandowym fałszerstwem? W kolejnych odcinkach twórcy przyglądają się głównym teoriom spiskowym, które przez lata narosły wokół misji Apollo 11. Wypadek testowego modułu księżycowego, z którego cudem cało wyszedł Neil Armstrong, wojna wywiadów, dowody, które mają świadczyć o swingowaniu lądowania w hollywoodzkim studio - zespół ekspertów z uwagą przygląda się wszystkim mitom wokół misji księżycowych.

Najsłynniejszy ślad w historii, 20 lipca 1969 roku
Najsłynniejszy ślad w historii, 20 lipca 1969 roku

19:00 - 21:00 ŚWIATOWA PREMIERA: Apollo 11: Zaginione nagrania (1x120')

W lipcu 1969 roku 600 milionów ludzi obserwowało, jak Neil Armstrong dokonuje „wielkiego skoku dla ludzkości" na powierzchni Księżyca. Za tymi legendarnymi dziś zdjęciami, kryje się nieznana historia. Twórcy tego fascynującego programu, który powstał we współpracy z NASA, przedstawiają szczegółowy przebieg tej niezwykle odważnej misji, wykorzystując niepokazywany do tej pory materiał filmowy.

Ziemia widziana z perspektywy Srebrnego Globu
Ziemia widziana z perspektywy Srebrnego Globu

23:00 PREMIERA: Powrót na Księżyc: 60 lat później (1x60')

Inżynierowie i naukowcy odliczają ostatnie chwile przed pierwszą w historii misją księżycową finansowaną ze środków prywatnych. Czy lądowanie na Księżycu się powiedzie?

Panorama księżycowa
Panorama księżycowa

Powrót na Księżyc: 60 lat później:

podziel się: