„Onision: Drapieżca z Youtube’a” – nowa seria dokumentalna discovery+ Originals tylko na Playerze!

Onision: Drapieżca z Youtube’a
Onision: Drapieżca z Youtube’a
Onision to jedna z największych i najbardziej kontrowersyjnych gwiazd amerykańskiego Youtube’a. Przez ponad dekadę cieszył się ogromną popularnością. Niemniej jesienią 2019 roku grupa kobiet oskarżyła go o nieuczciwe zachowania. Świat wirtualny zawrzał od plotek i domysłów, aż niespodziewanie po kilku tygodniach zapadła nagła cisza. Co się wydarzyło? Nowy trzyodcinkowy dokument discovery+ Originals „Onision: Drapieżca z Youtube’a” badający sprawę Grega Jacksona zadebiutował 15 marca w Playerze!

Greg Jackson – znany światu jako Onision – związany jest z Youtubem niemal od samego początku. Wraz z rozwojem platformy, znacząco rosła także jego popularność. Jackson miał miliony subskrybentów na różnych kanałach, przyciągał fanów wyjątkowo specyficznym humorem. Podczas gdy jego treści internetowe były mroczne, to co działo się w prawdziwym życiu, wydaje się jeszcze bardziej niepokojące, a według osób wysuwających oskarżenia – mogło być uznane za przestępstwa.

Wiele osób wskazywało, że Onision dobrze orientował się w przepisach dotyczących przestępstw seksualnych w poszczególnych stanach USA. Możliwe jest, że z premedytacją budował więzi z nieletnimi dziewczynami, po to by w wyniku manipulacji przekształcić je w relacje seksualne gdy tylko te kobiety osiągały pełnoletność. Jego pozycja twórcy internetowego, który bezpośrednio komunikuje się z fanami – jak twierdzą obserwatorzy – tylko ułatwiła mu wyszukiwanie i rozmowy z młodymi wielbicielkami. Teraz kobiety zgłaszają się, mówiąc, że były do nich podstępnie zmuszane, a Youtuber żerował na ich młodym wieku i braku doświadczenia. Amerykańskie organy ścigania prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Im więcej pojawia się oskarżeń, tym więcej rodzi to pytań i wątpliwości.

„Nowa seria dokumentalna porusza ważne i aktualne tematy dla pokolenia, które pokochało internet i portale streamingowe. Ujawnia prawdę o jednej z najbardziej znanych postaci w tym świecie” – mówi Lisa Holme, Group SVP Content and Commercial Strategy dla discovery+ i dodaje: „Ta wstrząsająca i zaskakująca historia jest doskonałym przykładem na to, że prawda potrafi być dziwniejsza od fikcji. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy dołączyć ten tytuł jako format discovery+ Originals do naszej kolekcji”.

Twórcy serii Onision: Drapieżca z Youtube’a” badają tajemnice, kontrowersje i oskarżenia padające pod adresem Grega Jacksona, stawiają także pytanie: co się dzieje, gdy ktoś posuwa się za daleko w świecie pełnym influencerów? Przeszłość znanego Youtubera jest brana pod lupę. Analizowane są jego wybryki, niebezpieczne zachowania i domniemane niepożądane działania. Twórcy dotarli do jego ojca Randiego Jacksona, byłej narzeczonej Shiloh i uznanego dziennikarza telewizyjnego Chrisa Hansena. Dokument zawiera wywiady z oskarżycielami i śledczymi badającymi sprawę, a także rozmowy z innymi twórcami internetowymi. W filmie znajdują się również materiały archiwalne z kanałów Onisiona.

Trzyodcinkowa seria dokumentalna Onision: Drapieżca z Youtube’a” została wyprodukowana dla discovery+ przez Blackfin, firmę należącą do eOne. Geno McDermott jest producentem wykonawczym, a Grace Miller prowadziła nadzór artystyczno-managerski nad produkcją.

Nowa seria discovery+ Originals Onision: Drapieżca z Youtube’a” zadebiutowała 15 marca w serwisie www.player.pl. Na platformie dostępne są już wszystkie trzy odcinki filmu.

podziel się: