Co jesienią w Discovery Channel? Zobacz NOWE PROGRAMY

Discovery Channel od ponad 30 lat zaspokaja ciekawość, bawi i edukuje widzów na całym świecie. W tym sezonie czeka nas jeszcze więcej emocji i prawdziwych historii. Poznamy również wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień łamią wszelkie stereotypy. W tym sezonie stacja przygotowała aż siedem nowych polskich produkcji. Nie zabraknie również nowości zagranicznych. „Świat jest Wasz!”, a Discovery Channel pomaga go odkrywać!

CIĘŻARÓWKĄ PRZEZ INDONEZJĘ, WTOREK 21:00, OD 20 SIERPNIA

Charyzmatyczny Dawid Andres znów wsiądzie za kierownicę swojego trucka i razem z ekipą Discovery Channel przejedzie „Ciężarówką przez Indonezję”. Pozna tamtejsze zwyczaje i tradycje. Zmierzy się z wieloma wyzwaniami, jakie czekają na niego w tym rajskim, ale bardzo dzikim kraju. Będzie musiał dostosować się do zasad ruchu drogowego obowiązujących w tej części Azji, wszechobecnego zgiełku i wielogodzinnych korków. A wszystko po to, aby zrealizować misję i dostarczyć ładunek na czas.
Ciężarówką przez Route 66
CIĘŻARÓWKĄ PRZEZ ROUTE 66, WTOREK 21:00, OD 26 LISTOPADA
Tej jesieni, oprócz setek kilometrów po Indonezji, Dawid Andres pokona również niemal 4 tysiące kilometrów jadąc z Chicago do Los Angeles legendarną Route 66. Kiedyś była to najważniejsza nitka komunikacyjna łącząca zachodni i wschodni brzeg Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. W 1985 roku została skreślona z listy autostrad, a obecnie stanowi znaną na całym świecie atrakcję turystyczną.
Program „Kolejarze” zabierze widzów w fascynującą podróż. Sprawdzimy jak wygląda organizacja transportu kolejowego, a także z jakimi problemami muszą zmagać się konduktorzy. Pokażemy wiele procesów związanych z koleją – od przeładunków kontenerów z drugiego końca świata, przez testowanie nowych maszyn, aż po naprawy zerwanych sieci trakcyjnych. Widzowie zobaczą codzienną pracę dyspozytorów oraz mechaników, którzy na co dzień zmagają się z usterkami 100-tonowych maszyn.
Truckerki Źródło: ;tr-blizniaczki-3406.jpg
TRUCKERKI, WTOREK 22:00, OD 17 WRZEŚNIA
„Truckerki” to kobiety, które żadnej pracy się nie boją. Przemierzają tysiące kilometrów za kierownicą ogromnych pojazdów ciężarowych, stawiając czoło niespodziewanym sytuacjom. Spędzają noce na zatłoczonych parkingach, realizują skomplikowane załadunki i rozładunki, a także walczą z upływającym czasem i zatłoczonymi trasami. Widzowie poznają sześć bohaterek, które kochają motoryzację i codzienne wyzwania związane z transportem. Kabina to ich drugi dom, w którym często spędzają wiele dni, a nawet tygodni. Dla nich zawód kierowcy ciężarówki to pasja w czystej postaci, którego mimo wielu wyzwań i niedogodności nie zamieniłyby na nic innego!
NIC DO ZGŁOSZENIA, PIĄTEK 22:00, OD 4 PAŹDZIERNIKA
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, czyli Służba Celno-Skarbowa, są stale obecni na polskich granicach, pilnując by nielegalne i niebezpieczne towary nie trafiły do Polski czy innych krajów Unii Europejskiej. To właśnie oni rozpracowują grupy przemytników i wykrywają kontrabandy. Funkcjonariusze w swojej pracy wykorzystują nowoczesne technologie, takie jak ogromne skanery RTG, a także korzystają z nieocenionej pomocy psów służbowych. W programie „Nic do zgłoszenia” widzowie zobaczą z bliska, jak na co dzień wygląda praca Funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Każdy odcinek to gwarancja prawdziwych emocji!
Poza cywilizacją
POZA CYWILIZACJĄ, NIEDZIELA 12:00, OD 20 PAŹDZIERNIKA
Ich życie jest całkowicie inne od tego, które znamy na co dzień. Bohaterowie nowego programu Discovery Channel świadomie wybrali funkcjonowanie poza cywilizacją. Żyją blisko natury, często nie mają dostępu do telefonu, prądu, a nawet bieżącej wody. W programie poznamy pięć wyjątkowych osób, które znalazły własne sposoby na przetrwanie. Pierwszą z nich jest Krzysztof, który kiedyś był antykwariuszem, a teraz zyskał przydomek „Króla Biebrzy”. Od kilku lat mieszka w lesie, a jego jedyne towarzystwo stanowi 20 psów i kilka innych zwierząt. Pod Koszalinem na leśnej polanie żyją Bartek i Ania. Ostatnią zimę spędzili w własnoręcznie ocieplonej przyczepie. Jadąc w Bieszczady, możemy natrafić na Marcina z siedliska Kalpapada. Swoją chatę zbudował ze słomy i gliny. Chcąc mieć stały dostęp do wody, opracowuje kolejne systemy zbierania i filtracji deszczówki. Jeszcze dalej na południe w górach mieszka Adam, który twierdzi, że prąd do życia nie jest mu potrzebny. Z kolei „Gier” to dawna gwiazda rocka. Muzyk stacjonuje na tratwie i codziennie walczy o to, by jego dom nie zatonął. Program „Poza cywilizacją” jest pełen zaskakujących i pouczających historii ludzi, którzy wybrali samotne życie z dala od społeczeństwa.
Strażacy
STRAŻACY, ŚRODA 23:00, OD 23 PAŹDZIERNIKA
„Strażacy” codziennie ryzykują swoje zdrowie i życie niosąc pomoc innym. Prawdziwe akcje, skromni bohaterowie, realne niebezpieczeństwo. W tym programie nie ma reżysera – tu scenariusz pisze rzeczywistość. Kamery Discovery Channel towarzyszą brygadom Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski, pokazując wyzwania, z którymi muszą mierzyć się każdego dnia. W ich zawodzie nie ma taryfy ulgowej. Oni nie mają czasu na odpoczynek. Często nawet najkrótsza chwila nieuwagi może mieć tragiczne konsekwencje. A jak wygląda ich życie po służbie? Czym się zajmują? Jakie mają pasje? Jak funkcjonują współcześni bohaterowie, dla których życie i zdrowie innych jest ważniejsze niż ich własne?
GENEZA NIENAWIŚCI, PONIEDZIAŁEK 22:00, OD 21 PAŹDZIERNIKA
„Geneza nienawiści” to fascynujący, sześcioczęściowy serial dokumentalny, który bada jedną z najbardziej pierwotnych i destrukcyjnych emocji ludzkości, jaką jest nienawiść. Seria oparta jest na najnowszych doniesieniach dziennikarskich, analizach historycznych oraz przełomowych badaniach naukowych z zakresu psychologii, biologii i neurobiologii. Twórcy pokazują, jak przez lata zmieniała się natura tego zagadnienia i jak potężny wpływ miała i nadal ma nie tylko na jednostki, ale też całe społeczeństwa. Każdy odcinek przeplata wiedzę naukową z emocjonującymi historiami bohaterów z całego świata. Widzowie poznają losy znanych i odważnych przywódców, którym udało się zakończyć krwawe konflikty, a także demagogów, którzy sięgnęli po władzę szerząc strach i podżegując do nienawiści.
Pogromca mitów w akcji
POGROMCA MITÓW W AKCJI, NIEDZIELA 12:00, OD 18 SIERPNIA
Adam Savage, znany z hitowego programu Discovery Channel „Pogromcy mitów”, przenosi nas do świata pełnego niespodzianek. W poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące go pytania podejmie najbardziej absurdalne i oryginalne wyzwania. Zbuduje nowatorskie konstrukcje inspirowane popkulturą, legendami i wierzeniami ludowymi, a także wiedzą naukową.
NA TROPIE KONTAKTU Z KOSMOSU, WTOREK 23:00, OD 3 WRZEŚNIA
W nowej serii dokumentalnej międzynarodowa grupa badawcza prowadzi dochodzenie w sprawie obecności innych gatunków w przestrzeni kosmicznej. Oceniają tysiące dokumentów i akt, które przez lata były opatrzone klauzulą „ściśle tajne”. Do analiz wykorzystują najnowsze oprogramowanie stworzone specjalnie na potrzeby CIA. To najbardziej zaawansowana technologia dostępna na rynku. Dzięki niej badacze mają szansę odpowiedzieć na nurtujące ludzkość pytanie – czy istoty pozaziemskie kiedykolwiek nawiązały z nami kontakt?
EUROTRUCKERSI OD PAŹDZIERNIKA
To pierwsza taka koprodukcja w historii Discovery. W tym wyjątkowym programie będziemy śledzić pracę zawodowych kierowców ciężarówek z Włoch, Niemiec, Holandii oraz Polski! Bohaterowie to prawdziwi pasjonaci i profesjonaliści, dla których setki kilometrów tras, niecodzienne załadunki i presja czasu są codziennością.
Świat jest Wasz! Spot Discovery - jesień 2019
Świat jest Wasz! Spot Discovery - jesień 2019