Wiosna w DISCOVERY! Zobacz nowe programy

Ciężarówką przez Afrykę
Pasja, ciekawość, przygoda życia. Wiosenny spot Discovery!
Nowe przygody, nowe emocje, nowe programy! Dawid Andres zaczyna afrykańską przygodę, ruszamy "Kamperem przez świat" i odkrywamy "Mikronacje". Na horyzoncie także nowy program z udziałem Mike'a Brewera "Fani czterech kółek: Samochody marzeń". Zobacz nowe propozycje Discovery na wiosnę!
Ciężarówką przez Afrykę
Ciężarówką przez Afrykę

CIĘŻARÓWKĄ PRZEZ AFRYKĘ, WTOREK 21:00, OD 25 LUTEGO

Dawid Andres rusza na kolejną daleką wyprawę. Tym razem przyszła pora na Afrykę! Na miejscu czekają na niego zaskakujące trasy, nietypowe widoki, nieprzewidywalne trudności oraz oryginalna lokalna kuchnia i kultura. Jak to wszystko wygląda z perspektywy przebojowego kierowcy ciężarówki?

Podróż Dawida zaczyna się w Kenii, w Mombasie. Miasto tętni życiem, a wielki ruch uliczny sprawia,że kierowca musi się wykazać nie tylko umiejętnościami, ale też nie lada cierpliwością. Korki i brak zasad drogowych to jednak nie największe wyzwania stojące przed Dawidem. Moc atrakcji zapewniają także strome, śliskie podjazdy w kenijskich górach i pasażerowie na gapę, znienacka wskakujący na jego ciężarówkę.

Dawid przejedzie też niebezpieczną Ugandę, gdzie co kilkanaście kilometrów czeka na niego kolejny patrol wojskowy. Uzbrojeni po zęby żołnierze sprawdzają każdy pojazd, legitymując kierowcę i pasażerów, a także weryfikując ładunek. Czy kierowcy uda się przejść pomyślnie wszystkie kontrole?

Zbaczając z głównych szlaków, Dawid pozna prawdziwą Afrykę. Posiłki zje ze swoim przewodnikiem w przydrożnych barach, zamawiając lokalne przysmaki, takie jak pieczony mózg krowi. Sam też znajdzie się w samym środku niebezpiecznych wydarzeń – zostanie pasażerem starego land rovera, którego kierowca straci kontrolę nad pojazdem i uderzy z dużą prędkością w przydrożne skały wulkaniczne. Auto będzie dachowało z Dawidem na pace…

Fani czterech kółek: Samochody marzeń
Fani czterech kółek: Samochody marzeń
Źródło: Gary Moyes.

FANI CZTERECH KÓŁEK: SAMOCHODY MARZEŃ, ŚRODA 23:00, OD 11 MARCA

Doświadczony sprzedawca samochodów Mike Brewer podejmuje swoje najtrudniejsze jak dotąd wyzwanie. Postanawia pomóc miłośnikom motoryzacji, którym brakuje czasu i wiedzy, aby nabyć swój wymarzony pojazd. W każdym odcinku Mike, wraz ze swoim zaufanym mechanikiem Marciem „Elvisem” Priestleyem,wyszukuje nowatorskie sposoby, żeby – po seriach transakcji kupna i wymiany – zardzewiałego blaszaka zamienić na samochód marzeń! Czy starego rupiecia da się przehandlować na wypasionego Nissana Skyline, Porsche Cayenne, czy Deloreana?

Kamperem przez świat
Kamperem przez świat

KAMPEREM PRZEZ ŚWIAT, PREMIERA PRZESUNIĘTA

Trzy ekipy postanowiły rzucić wszystko i spełnić swoje marzenia. Kupiły kampery, przerobiły je na własne potrzeby, a potem pojechały w świat. To nie jest typowy program o podróżowaniu. To zapis życia w drodze, bez konkretnego planu i ograniczeń.

Bohaterowie serii „Kamperem przez świat” wybrali życie na kółkach… o tak, dla przyjemności!Ich dom jest tam, gdzie zaparkują.Miłosz i Kasia wraz z dziećmi udali się na wyprawę po południowej Hiszpanii. Nie mają planu podróży ani wyznaczonego celu. Ich dewiza życiowa to „lecimy na spontanie w latającym dywanie” – tak właśnie nazywają swój przerobiony kamper.

Sylwia jest przebojową singielką, która postanowiła samotnie objechać Australię. Bohaterka nowego programu Discovery żadnej pracy się nie boi. Pomaga na farmie i dorabia w pracowni, gdzie powstają spersonalizowane deski surfingowe. Podejmuje różne fuchy, byle tylko zarobić na benzynę i ruszyć w dalszą drogę. Jej odwaga, otwartość na ludzi i zaradność sprawiają, że potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Aldona i Daniel to małżeństwo podróżników, którzy zdecydowali się na objechanie Gruzji „Groszkiem” – czyli volkswagenem T4 z 1992 roku. Zima, ciężkie trasy, trudne warunki i śliskie drogi. Ich wyprawa będzie pełna wyzwań. Na szczęście na swojej drodze spotkają wielu przychylnych ludzi.

NAJWIĘKSZE POLSKIE KATASTROFY: PROM HEWELIUSZ, PREMIERA PRZESUNIĘTA

13 stycznia 1993 roku wypłynął z portu Świnoujście. Na Bałtyku rozszalał się wielki sztorm.Prom „Heweliusz” zatonął. W tej katastrofie zginęło niemal 60 osób – członków załogi i pasażerów.Film dokumentalny „Największe polskie katastrofy” to pierwszy odcinek serii rozkładający na części pierwsze najbardziej tragiczne wydarzenia w powojennej historii Polski. Twórcy dokumentu przedstawiają przebieg tych traumatycznych zdarzeń minuta po minucie. Docierają do niepublikowanych wcześniej, poruszających zeznań świadków. Z pomocą ekspertów analizują przyczynę katastrofy, a także starają się odpowiedzieć na kluczowe pytanie: czy można było jej uniknąć?

Mikronacje
Mikronacje

MIKRONACJE, PREMIERA PRZESUNIĘTA

Mikronacje to światowy ewenement. Różnią się rozmiarem terytorium, ustrojem politycznym i wielkością populacji, ale łączy je jedno – powstały jako wyraz wolności i niezależności. Dokument przedstawia najciekawsze przykłady lokalnej niepodległości. Odwiedzimy księstwo Seborga, które – jak twierdzą jego mieszkańcy – nigdy nie stało się częścią Włoch. Poznamy też artystyczną republikę Uzupis, która ukształtowała się jako primaaprilisowy żart w wileńskim Zarzeczu, oraz niewielką szkocką wyspę, obecnie zamieszkaną przez potomków Wikingów.

podziel się: