Największe polskie katastrofy: zawalenie się hali MTK

Największe polskie katastrofy
Największe polskie katastrofy
Zawalenie się dachu hali Międzynarodowych Targów Katowickich to największy wypadek budowlany w historii współczesnej Polski. Jak doszło do tego tragicznego zdarzenia? W najnowszym odcinku „Największych polskich katastrof” widzowie poznają unikatowe relacje świadków, ocalałych, a także ekspertów, z którymi prześledzą bieg wydarzeń. Premiera w poniedziałek 16 listopada o godz. 21:00 w Discovery.

28 stycznia 2006 r. w hali Międzynarodowych Targów Katowickich odbyła się wystawa gołębi pocztowych, która przyciągnęła na miejsce setki gości. Było to zwykłe popołudnie - orkiestra grała, hodowcy i odwiedzający pili pyszną kawę, podziwiając wystawione okazy. Nic nie zapowiadało nadchodzącej katastrofy. Nagle pod naporem śniegu zawalił się dach budynku, przygniatając ludzi tonami żelastwa.

Related content

W wypadku zginęło sześćdziesiąt pięć osób, ponad sto siedemdziesiąt zostało rannych. W programie świadkowie wydarzeń opowiedzą o poszukiwaniach bliskich i dramatycznej akcji ratowniczej w niezwykle trudnych warunkach. Eksperci przeanalizują projekt hali i błędy konstrukcyjne. Ocalali z katastrofy wrócą myślami do dnia, który na zawsze odmienił ich życie.

"Największe polskie katastrofy" PRZED EMISJĄ W TV: Konstrukcja doprowadziła do tragedii

"Największe polskie katastrofy" PRZED EMISJĄ W TV: Konstrukcja doprowadziła do tragedii

W odcinku wykorzystano materiały archiwalne TVN, TVP oraz zdjęcia ze zbiorów prywatnych.

Premiera piątego odcinka serii „Największe polskie katastrofy” już w poniedziałek 16 listopada o godz. 21:00 na antenie Discovery Channel. Oglądaj całą serię online w discovery+ na Playerze.

podziel się: