Największe polskie katastrofy: Jak doszło do tragedii w Lesie Kabackim?

Największe polskie katastrofy
Największe polskie katastrofy
W 3. odcinku przedstawimy historię największej pod względem liczby ofiar katastrofy lotniczej w historii polskiego lotnictwa. Wypowiedzi świadków, pilotów oraz ekspertów pomogą odtworzyć dzień tragedii i wyjaśnić jej przyczyny.

9 maja 1987 roku samolot pasażerski „Tadeusz Kościuszko” Polskich Linii Lotniczych wystartował z Warszawy do Nowego Jorku. Na pokładzie znajdowało się 183 osób. Po kilkudziesięciu minutach lotu, w wyniku awarii silników, kapitan zdecydował się na powrót do Warszawy i awaryjne lądowanie. Kilka chwil później samolot z prędkością około 470 km/h uderzył w ziemię na terenie Lasu Kabackiego. Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zginęli na miejscu.

Related content

W odcinku przedstawimy historię największej pod względem liczby ofiar katastrofy lotniczej w historii polskiego lotnictwa. Wypowiedzi świadków, pilotów oraz ekspertów pomogą odtworzyć dzień tragedii i wyjaśnić jej przyczyny. W szczątkach rozbitego samolotu odnaleziono rejestrator głosu i czarną skrzynkę, dzięki której zapis zrelacjonuje nam przebieg zdarzeń minuta po minucie.

"Największe polskie katastrofy" PRZED EMISJĄ W TV: Zwiększyli moc i nastąpiła awaria

"Największe polskie katastrofy" PRZED EMISJĄ W TV: Zwiększyli moc i nastąpiła awaria

W odcinku wykorzystano materiały archiwalne Telewizji Polskiej, WFDiF-u, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz zdjęcia ze zbiorów prywatnych.

Nowy odcinek programu NAJWIĘKSZE POLSKIE KATASTROFY w poniedziałek 2 listopada o 21:00 w Discovery. Oglądaj całą serię online w discovery+ na Playerze.

podziel się: