Poznaj historię „czarnej wdowy” – Lady Gucci – w nowym dokumencie discovery+ Originals

Lady Gucci: Historia czarnej wdowy
Lady Gucci: Historia czarnej wdowy
Ta widomość wstrząsnęła światem. W 1995 roku włoski biznesmen i były szef słynnego domu mody, Maurizio Gucci, został zastrzelony z zimną krwią w Mediolanie. Za zorganizowanie zabójstwa została skazana jego była żona Patrizia Reggiani, przez media okrzyknięta „czarną wdową”. 26 lat później o kulisach jednego z najgłośniejszych morderstw we włoskiej historii, opowiada sama oskarżona w nowym filmie dokumentalnym discovery+ Originals. Tytuł „Lady Gucci: Historia czarnej wdowy” zadebiutował 19 kwietnia w Playerze.

Historia „czarnej wdowy” to opowieść o miłości, pożądaniu i krwawym morderstwie. Wyprodukowany przez Videa Next Station, dokument „Lady Gucci: Historia czarnej wdowy” jest surową opowieścią o losach Patrizi Reggiani. W szczerej rozmowie z twórcami kobieta mówi o burzliwym związku z Gucci i morderczym spisku, a także o tym, jak wraca do normalnego życia po niemal 20 latach odsiadki.

Twórcy dokładnie analizując historię Reggiani, dotarli także do jej przyjaciół i dziennikarzy, którzy rzucają nowe światło na wydarzenia sprzed lat. Wraz ze zdradą męża luksusowe życie Patrizi legło w gruzach. Gdy były mąż oświadczył, że zamierza ożenić się ze swoją kochanką, zrozpaczona żona wynajęła płatnego mordercę. Śledczym zajęło ponad dwa lata, aby ustalić kto stał za zabójstwem króla mody. Po 17 latach w więzieniu, w 2016 r. „czarna wdowa” została zwolniona warunkowo. Teraz, po raz pierwszy ujawnia swoją historię.

„Lady Gucci: Historia czarnej wdowy” to film dokumentalny discovery+ Originals w Polsce dostępny jedynie na Playerze.

podziel się: