Nowy dokument discovery+ Originals „Książę William: Na ratunek planecie” dostępny na Playerze!

Książe William: Na ratunek planecie
Książe William: Na ratunek planecie
Od lat brytyjska rodzina królewska angażuje się w walkę o ochronę środowiska. Książę William rusza na misję, której celem jest stworzenie lepszego świata dla przyszłych pokoleń. Dokument „Książę William: Na ratunek planecie” pokazuje przyszłego następcę tronu jako orędownika działań na rzecz ekologii. W trakcie swojej podróży odwiedza społeczności w Azji, Afryce i Wielkiej Brytanii, pokazując ciężką pracę młodych ludzi na rzecz ratowania Ziemi. Nowy dokument discovery+ Originals jest już dostępny na www.player.pl.

Pragnąc oddać głos tym, którym leży na sercu dobro naszej planety, Discovery z radością przybliża niesamowitą pracę podjętą przez księcia Cambridge i wspieranych przez niego lokalnych bohaterów. Ci młodzi ludzie z całego świata codzienne walczą o ratowanie środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń - powiedziała Nancy Daniels, Chief Brand Officer, Discovery & Factual.

Książę William pokazuje widzom, że nie jest za późno, aby radykalnie zmienić kurs ludzkości. Obrać kierunek w stronę rozwoju opartego na ochronie i dbaniu o naszą planetę, od której przecież wszyscy jesteśmy zależni. Młode pokolenie i jego determinacja do stawienia czoła zmianom klimatycznym to klucz do lepszej przyszłości!

Praca nad filmem trwała dwa lata. Przez ten czas twórcy podróżowali razem z księciem przez Azję, Afrykę, Wielką Brytanie oraz inne terytoria, poznając różne lokalne społeczności. Przyglądali się, jak przyszły następca tronu wspiera młodych ludzi na całym świecie do walki o planetę. Tylko z ich pomocą możemy zaniechać tragedii ekologicznej, do której dzisiejszy świat zmierza w zastraszającym tempie.

Poruszający dokument, w narracji wielokrotnie nagradzanego Davida Oyelowo, jest intymnym spojrzeniem na wysiłki ludzi z rożnych zakątków świata, którzy wspólnie próbują uratować Ziemię przed najgorszym. Do walki o lepsze jutro razem z księciem Williamem stają wielcy i mali bohaterowie – od Sir Davida Attenborough, po dzieci i młodzież uwrażliwiającą swoich bliskich na kruchość naszego środowiska naturalnego.

W filmie poznamy grupę młodych ludzi z Liverpoolu, którzy ratują owady w swoim specjalnym ośrodku „Bugingham Palace”, a także dwie uczennice ze Scottish Highlands działające na rzecz ochrony lokalnego wybrzeża i oceanu, które ulegają zniszczeniu przez pogłębianie dna morskiego. Każda taka historia przypomina, że warto podejmować wszelkie, nawet najmniejsze wysiłki. Tylko dzięki wykorzystaniu energii naszych młodszych pokoleń możemy mieć nadzieję na lepsze jutro – ochronę naszej planety i wielu gatunków, które nazywają ją domem.

Dokument „Książę William: Na ratunek planecie” można oglądać wyłącznie na Playerze!

podziel się: