„Królowa metamfetaminy”: nowa seria dokumentalna o narkobiznesie Lori Arnold tylko na Playerze!

„Królowa metamfetaminy”: nowa seria dokumentalna o narkobiznesie Lori Arnold tylko na Playerze!
„Królowa metamfetaminy”: nowa seria dokumentalna o narkobiznesie Lori Arnold tylko na Playerze!
Siostra amerykańskiego aktora i komika Toma Arnolda w latach 80-tych XX wieku stworzyła imperium narkotykowe rozciągające się od Iowa do Kalifornii. Lori Arnold – była „Królowa metamfetaniny” – opowiada o swoim życiu w trzyczęściowej serii dokumentalnej pod marką discovery+ Originals. Polska premiera nastąpiła 21 czerwca na Playerze!

Dokument „Królowa metamfetaminy” rzuca „kryształowo niebieskie” światło na życie i narkobiznes Lori Arnold. Produkcja zabiera widzów w bardzo osobistą podróż i pozwala odkryć, w jaki sposób kobieta stała się narkomagnatem. Wraz z bohaterka, twórcy programu wracają do „miejsca, w którym wszystko się zaczęło” - jej rodzinnego miasta Ottumwa w stanie Iowa.

Tam przez sześć lat kierowała narkotykowym biznesem, które przyczyniło się do wybuchu metamfetaminowej epidemii na Środkowym Zachodzie. W szczytowym momencie Lori produkowała w swoim laboratorium około 5-10 kilogramów substancji odurzającej tygodniowo, zarabiając na tym co najmniej 200 tysięcy! W końcu narkotyki, pieniądze i władza zupełnie nią owładnęły, aż w końcu wpadła w ręce FBI. Teraz przyszedł czas na rachunek sumienia. Lori, pod okiem kamer, stawia czoło swojej przeszłości, odwiedza rodzinne miasto i wraca wspomnieniami do chwil spędzonych z najbliższymi, w tym sławnym bratem, Tomem Arnoldem. Podczas podróży do lat młodości, na powierzchnię wypływają sekrety rodzinne i traumy, które sprowadziły Lori na złą i wyboistą drogę.

Seria „Królowa amfetaminy” pokazuje kulisy biznesu, który zapewniając władzę i sukces, przyniósł za sobą koszmar uzależnienia. Teraz, po latach, Lori próbuje naprawić błędy przeszłości – odbudować relacje z bliskimi, zwłaszcza z synem Joshem. W rodzinnym miasteczku musi też zmierzyć się ze zgubnymi skutkami swojej działalności, które do tej pory odczuwa jej społeczność i nie tylko.

Dokument „Królowa metamfetaminy” obrazuje wszechobecność narkotyków w lokalnych społecznościach, ale jego centralnym punktem jest historia samej Lori. To obraz głęboko osobistej drogi ku samoświadomości kobiety-dealera, odpowiedzialnej za to wszystko. Ta historia obrazuje błyskawiczny wzlot i nieunikniony upadek jednego z największych amerykańskich imperiów narkotykowych" – mówi Lisa Holme, Group SVP, Content & Commercial Strategy dla discovery +.

Myśleliśmy, że zrobimy film o „królowej narkotyków” odpowiedzialnej za wybuch metafetaminowej epidemii na Środkowym Zachodzie w latach 80-tych, a odkryliśmy trudną historię rodziną. Pełno w niej przemocy i walki z uzależnieniem. To historia o tym, jak naiwna dziewczyna stała się magnatem biznesowym. Mimo że znajduje się już poza murami więzienia, winę za swoje czyny będzie ponosić dożywotnio"- dodaje Julian P. Hobbs, reżyser i producent dokumentu.

Dokument „Królowa metamfetaminy" został wyprodukowany dla discovery+ przez Talos Films, dyrektorem i producentem jest Julian P. Hobbs, a producentem wykonawczym Elli Hakami. Liz Massie jest starszym producentem wykonawczym ze strony discovery+.

Brutalnie szczera trzyodcinkowa seria dokumentalna ”Królowa metamfetaminy” zadebiutowała w Polsce 21 czerwca. Dostępna jest wyłącznie w serwisie player.pl.

”Królowa metamfetaminy”
”Królowa metamfetaminy”
podziel się: