Kierunek Papua-Nowa Gwinea - NOWY SEZON: "Parker na złotym szlaku"

Gwiazda "Gorączki złota" Parker Schnabel i jego grupa przyjaciół wyruszą w swoją największą przygodę: zmierzają w głąb tropikalnych wyżyn Papui-Nowej Gwinei w poszukiwaniu drogocennego kruszcu. „Parker na złotym szlaku” powraca z trzecim sezonem. Emisje od 6 czerwca w czwartki o 21:00 w Discovery Channel. Powtórki w soboty o 8:00, niedziele o 14:00 i 21:00.

W ubiegłym roku fani oglądali Parkera i jego przyjaciół w dżungli Gujany na tropie legendarnego „El Dorado”. Parker udaje się teraz do Papui-Nowej Gwinei, w jakim celu? Po pierwsze pragnie znaleźć złote złoże bez wsparcia sprzętu górniczego za miliony dolarów w jednym z najtrudniejszych, nieodkrytych, ale najbardziej zasobnych w złoto środowisk na świecie. Po drugie motywuje go osobista historia: chciałby dowiedzieć się więcej o wojennej historii swego dziadka Johna. John Schnabel służył na południowym Pacyfiku, będąc w Siłach Powietrznych podczas II Wojny Światowej. Podzielił się z młodym Parkerem dużą częścią swojej życiowej mądrości, ale niewiele opowiedział o własnych wojennych doświadczeniach.
Po ataku na Pearl Harbor, kiedy John miał 24 lata (tyle ile Parker ma dzisiaj), zaciągnął się jako mechanik samolotowy do marynarki wojennej i służył na froncie wojny z Japonią. Parker postrzega tę wyprawę jako okazję do lepszego poznania przeszłości dziadka Johna.
W tym roku do Parkera ponownie dołączy survivalowa ekspert i przewodniczka po dzikiej przyrodzie Karla Ann oraz wieloletni przyjaciel i kamerzysta Sam Brown, który jest odpowiedzialny za sfilmowanie epickiej przygody. Nowym nabytkiem zespołu jest sanitariusz służb specjalnych Fred Lewis. Ma doświadczenie wojskowe i medyczne niezbędne by udzielić zespołowi odpowiedniego wsparcia.
Parker i jego zespół ryzykują, by odkryć lokalne złoża złota – Papuę-Nową Gwineę opanuje prawdziwa gorączka złota! Nie będzie łatwo, podróżują po terenie wulkanicznych pasm górskich, rwących potoków, osuwisk, zamieszkanym przez odizolowane od świata koczownicze plemiona. Czy Parker i jego zespół wytrwają w walce z przeciwnościami i znajdą złoto? Jedno jest pewne: będą musieli wykazać się wielką wytrwałością, jeśli mają postawić na swoim w gęstej dżungli Papui-Nowej Gwinei.