"Jak funkcjonuje miasto" - 2. odcinek, transport zbiorowy

3 miliony pasażerów | "Jak funkcjonuje miasto"

W dużej aglomeracji, takiej jak Warszawa, życie bez rozwiniętej komunikacji miejskiej jest niemożliwe. Sieć transportu publicznego gęsto oplata niemal całą powierzchnię stolicy. Autobusy, tramwaje, metro, kolej – dzięki nim codziennie docieramy do pracy, szkoły, domu. Jak działa ta skomplikowana sieć połączeń, przekonacie się w drugim odcinku nowego polskiego programu "Jak funkcjonuje miasto".

Kto i jak tworzy rozkłady jazdy? Jak powstają plany komunikacji, pozwalające sprawnie podróżować w najdalsze zakątki miasta? Jak wygląda praca zajezdni? Odpowiedzi już 9 lipca o godz. 21 w Discovery Channel w drugim odcinku programu „Jak funkcjonuje miasto”.
W Warszawie mieszka ponad 1,7 miliona ludzi. Codziennie korzystają oni z bieżącej wody, usług komunalnych oraz transportu miejskiego. Usługi te dostarczają wyspecjalizowane służby, a o komfort mieszkańców stolicy dbają niezliczone zastępy ludzi. Często pozostają niezauważeni, mimo że to właśnie dzięki nim aglomeracja działa, jak dobrze naoliwiona maszyna. W nowym programie „Jak funkcjonuje miasto” Discovery Channel pokaże jak ważne, a zarazem trudne w utrzymaniu są poszczególne elementy infrastruktury stolicy.Już od 2 lipca widzowie Discovery Channel będą mogli wejść od zaplecza i poznać tajniki funkcjonowania warszawskiego metra, które codziennie przewozi około 640 tysięcy pasażerów. Kamery zajrzą także do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które każdego dnia dostarcza ponad 330 milionów litrów mieszkańcom aglomeracji. W programie będzie można również zobaczyć, jak utylizuje się odpady oraz jak zapewnia się nieprzerwany przesył energii elektrycznej.
2 ODCINEK „JAK FUNKCJONUJE MIASTO” WE WTOREK, 9 LIPCA, GODZ. 21:00 W DISCOVERY CHANNEL!