"Jak funkcjonuje miasto" - 1. odcinek, służby oczyszczania miasta

200 tysięcy koszy | "Jak funkcjonuje miasto"

Mieszkańcy Warszawy rocznie wytwarzają aż… 750 tysięcy ton odpadów! Gdyby nie służby oczyszczające miasto, nasza stolica bardzo szybko stałaby się jednym wielkim wysypiskiem. Co dalej dzieje się z naszymi śmieciami? Jaką drogę pokonują od momentu wyrzucenia do kosza? To wszystko w pierwszym odcinku programu "Jak funkcjonuje miasto".

Czy śmieci są bezużyteczne, czy może jeszcze do czegoś nam służą? Odpowiedzi poznamy już 2 lipca o godz. 21 w Discovery Channel w pierwszym odcinku programu „Jak funkcjonuje miasto”.
W Warszawie mieszka ponad 1,7 miliona ludzi. Codziennie korzystają oni z bieżącej wody, usług komunalnych oraz transportu miejskiego. Usługi te dostarczają wyspecjalizowane służby, a o komfort mieszkańców stolicy dbają niezliczone zastępy ludzi. Często pozostają niezauważeni, mimo że to właśnie dzięki nim aglomeracja działa, jak dobrze naoliwiona maszyna. W nowym programie „Jak funkcjonuje miasto” Discovery Channel pokaże jak ważne, a zarazem trudne w utrzymaniu są poszczególne elementy infrastruktury stolicy. Już od 2 lipca widzowie Discovery Channel będą mogli wejść od zaplecza i poznać tajniki funkcjonowania warszawskiego metra, które codziennie przewozi około 640 tysięcy pasażerów. Kamery zajrzą także do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które każdego dnia dostarcza ponad 330 milionów litrów mieszkańcom aglomeracji. W programie będzie można również zobaczyć, jak utylizuje się odpady oraz jak zapewnia się nieprzerwany przesył energii elektrycznej. Pierwszy odcinek programu „Jak funkcjonuje miasto” już we wtorek, 2 lipca o godz. 21:00 w Discovery Channel.
1 ODCINEK „JAK FUNKCJONUJE MIASTO” WE WTOREK, 2 LIPCA, GODZ. 21:00 W DISCOVERY CHANNEL!