Discovery pokaże szczegóły startu historycznej misji SpaceX i NASA!

Amerykański powrót w kosmos
"Amerykański powrót w kosmos" PREMIERA 10 czerwca o 23:00 w Discovery
Już 10 czerwca, o godz. 23:00 Discovery wyemituje dokument „Amerykański powrót w kosmos” o najgłośniejszej misji kosmicznej ostatnich lat – DEMO-2. Materiał pokaże kulisy startu statku kosmicznego „Crew Dragon” z soboty 30 maja, pierwszego załogowego lotu z terenu USA od blisko dekady. Co więcej, stacja udostępnia unikalne nagrania z tego wydarzenia.

Po latach przygotowań i testów, wspólny projekt firmy Elona Muska SpaceX oraz Amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA zakończył się w sobotę, 30 maja wielkim sukcesem. Po niemal 10-letniej przerwie z terenu USA wystartował pierwszy załogowy lot w kosmos. Rakieta „Falcon 9” o godz. 21:22 czasu polskiego ruszyła w podróż z przylądka Canaveral na Florydzie.

Na pokładzie statku znajdowało się dwóch amerykańskich astronautów – Robert Behnken i Douglas Hurley. Program „Amerykański powrót w kosmos” przybliża szczegóły tej wyjątkowej misji. Zawiera też komentarze astronautów, inżynierów i ekspertów oraz unikalną relację ze startu rakiety i jej lotu na orbitę. Premiera dokumentu „Amerykański powrót w kosmos” już w środę, 10 czerwca o godzinie 23:00 tylko w Discovery!

Powtórka programu - w sobotę 13 czerwca o 8:00.

podziel się: