Ekscytująca wiosna w Discovery

Fani czterech kółek 16
Fani czterech kółek 16
Ostatni sezon "Złomowisko PL" z udziałem uwielbianego przez widzów Discovery Marka "Krzykacza", dramatyczna walka z szalejącymi płomieniami w Kalifornii w "Kalifornijskich strażakach", powrót legendarnej "Brudnej roboty" czy nowy sezon "Nic do zgłoszenia". Zobacz, jakie nowości czekają widzów Discovery w najbliższych tygodniach.

Kontynuacje ulubionych programów

Fani czterech kółek 16
Fani czterech kółek 16

PONIEDZIAŁKI 23:00, OD 15 LUTEGO

Doświadczony diler samochodowy Mike Brewer i znakomity mechanik Ant Anstead wyszukują i restaurują zniszczone, klasyczne samochody, aby odsprzedać je z zyskiem w Los Angeles. Remontowali już pojazdy z całego świata, od sportowych coupé po SUV-y, od potężnych amerykańskich maszyn po najelegantsze włoskie modele. W tej serii w ich garażu pojawi się triumph TR7, brytyjska sportowa legenda z lat 70. XX wieku. Nie jest to jednak ulubiony model Anta, który będzie musiał przewalczyć swoją niechęć do pojazdu i niespotykanego wyposażenia w stylu disco, aby przerobić go na perełkę klasycznej motoryzacji. Mike odnajdzie też kultowego fiata X1/9, pierwszy samochód tego producenta z silnikiem umieszczonym centralnie. Duet będzie miał też okazję odrestaurować BMW Z3 M coupè z końca lat 90. XX wieku. To fantastyczny model, który uznawany jest za jeden z najlepiej prowadzących się samochodów na świecie!

Złomowisko PL 12
Złomowisko PL 12

ŚRODY 21:00, OD 24 LUTEGO

To już 12. sezon kultowego programu Discovery Channel! Bohaterowie najbardziej rozpoznawalnej polskiej produkcji stacji Discovery Channel wracają do nieustannego poszukiwania złomu w najmniej oczekiwanych miejscach. W programie, jak w życiu – na wszystkich czasem czeka pasmo sukcesów, a czasem rozczarowań, których nie dało się przewidzieć… Giganci, tacy jak Piotrostal, Olmet i Holdmar, będą kontynuować wielkie złomiarskie inwestycje, licząc że przełoży się to na duże pieniądze – ale i dobra passa czasem płata figle! Potaczała i jego zespół na każdym kroku mierzą się ze zleceniami na granicy sił i własnych możliwości. Brygada „Złomują” na czele z „Tatą” i „Mamą” ciągle poszukują żelastwa iście w swoim stylu – nie obędzie się bez kłótni, sporów i rozstań! Tej wiosny po raz ostatni widzowie zobaczą ukochanego Marka „Krzykacza” Pawłowskiego, który niespodziewanie od nas odszedł. Na otwarcie sezonu twórcy „Złomowiska PL” przygotowali odcinek specjalny, w którym wspominają „Króla Złomu”.

Nic do zgłoszenia 4
Nic do zgłoszenia 4

PONIEDZIAŁKI 21:00, OD 8 MARCA

Walka z przemytem nie zwalnia tempa – nawet w czasach pandemii! Wyszkoleni i bezkompromisowi funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej nieustannie strzegą granic Polski i Unii Europejskiej przed napływem nielegalnych towarów. Wielokrotnie udowodnili, że potrafią namierzyć nawet najbardziej wyrafinowanych przestępców. Co przyniesie czwarty sezon tego popularnego programu? W nowej serii wracamy na przejścia graniczne, które są wyjątkowo narażone na próby przemytu nielegalnych towarów. Widzowie ponownie zobaczą znanych już funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Krajowej Administracji Skarbowej, czyli Mateusza i Tomasza z Korczowej, Kazika z Medyki oraz Jarka i Jagodę z Dorohuska. Wśród zatrzymanych „perełek” znajdą się, m.in.: maści z sadła niedźwiedzia, drogocenne bursztyny, podrobione luksusowe torebki, a nawet suknie ślubne. Poznamy też nowych bohaterów z granicy polsko-niemieckiej. Kontrolują oni ruch od strony Unii Europejskiej, gdzie niektórzy kierowcy próbują wwieźć na teren Polski spore ładunki nielegalnych śmieci! Na widzów czekają równie spektakularne akcje jak w poprzednich sezonach, m.in. zatrzymanie podejrzanego o udział w aferze vatowskiej i wielomilionowe przekręty!

Łowcy opali 3
Łowcy opali 3
Źródło: Prospero Productions OOH3_158

ŁOWCY OPALI - CZWARTKI 22:00, OD 18 MARCA

Łowcy opali to jedni z najtwardszych na świecie poszukiwaczy skarbów! A sam kamień uznawany jest za króla klejnotów. W poszukiwaniu bogactwa przenosimy się do australijskiej dziczy, aby zapolować na legendarny kruszec. Poznamy tu nową drużynę, The Bushmen. Już na starcie mają jednak pod górkę! Złodzieje napadną na jedną z ich kopalń, wyrządzając znaczne szkody i sprawiając, że staje się ona niebezpieczna. Z kolei ekipa Cookes – po dwóch sezonach poszukiwania opali – odczuwa coraz większą presję. Pracy jest mnóstwo, a zespół dysponuje już tylko jedną sprawną maszyną. Tymczasem grupa Fire Crew ma nadzieję sprzedać swoje opale ogniste na targach Singapore Gem Show. Trwa poszukiwanie zupełnie nowych złóż rzadkiego, czarnego opalu, wartego 500 razy więcej niż złoto. Zobaczymy nowe maszyny, nowe kopalnie i nowe wyzwania, rozpadną się stare przyjaźnie, znajdą się nowi przyjaciele. Opale warte fortunę czekają na odkrycie w głębi Australii!

Ekscytujące nowe programy

Brudna robota: ekipa w trasie
Brudna robota: ekipa w trasie
Źródło: ;dsc_dirty_jobs_rt_cover_art_204

CZWARTKI 23:00, OD 11 LUTEGO

To spin-off znanego i lubianego amerykańskiego programu „Brudna robota”, w którym Mike Rowe podejmuje się najróżniejszych trudnych i niebezpiecznych zawodów. W nowej serii udaje się w podróż po Stanach, podczas której wraz ze swoją ekipą wspominają najcięższe prace, jakie przyszło im wykonywać przez lata tworzenia formatu. Przypominają sobie zarówno wyzwania związane z największymi projektami infrastrukturalnymi, jak i grzebanie przy samochodach. Mają też bardziej nietypowe wspomnienia, m.in. wydobywanie szamba w Wisconsin, zbieranie odchodów nietoperzy w Teksasie, inseminację indyków w Minnesocie czy połowy śluzowca w stanie Maine. W trakcie przystanków w podróży odwiedzają ciężko pracujące osoby wykonujące trudne, niepopularne zawody, które stanowią podstawę prosperowania amerykańskiej gospodarki.

Kalifornijscy strażacy
Kalifornijscy strażacy
Źródło: Photobank.

ŚRODY 23:00, OD 17 LUTEGO

Rok 2020 przyniósł Kalifornii jedną z najgorszych w historii serię pożarów. Walka z szalejącymi płomieniami wymagała zaangażowania najlepszych fachowców. Kalifornijski Wydział ds. Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej (California Department of Forestry and Fire Protection), zwany w skrócie Cal Fire, chroni lasy i dziką przyrodę, co czyni go najważniejszą agencją walczącą z ogniem. Ta dramatyczna seria pokazuje pracę strażaków z Cal Fire, którzy stoją na pierwszej linii frontu w całym stanie − od Shasta na północy po San Diego na południu. Autorzy programu wykorzystują najnowocześniejszą technologię, między innymi żaroodporne kamery montowane na kaskach ochronnych strażaków, aby pokazać nam przerażającą walkę z żywiołem. Program ukazuje także historie bohaterów z Cal Fire, którzy poświęcili własne życie, aby chronić innych. Prowadząc wojnę z ogromnymi pożarami, strażacy dokładają wszelkich starań, aby ocalić przyrodę i ludzkie życie.

Kosmici na Alasce
Kosmici na Alasce
Źródło: DTC

ŚRODY 23:00, OD 31 MARCA

Dalekie, bezkresne i dzikie krajobrazy Alaski to jedno z najbardziej odosobnionych miejsc na kuli ziemskiej. Tam też odnotowano największą liczbę obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających. Od kilku lat przeżywamy wzrost zainteresowania badaniami i informacjami o wizytach pozaziemskich gości na naszej planecie. Rząd Stanów Zjednoczonych otwarcie przyznał się do wielomilionowych inwestycji na ten cel, a w ostatniej dekadzie znacznie wzrosła liczba doniesień o obserwacjach kosmitów przez zwykłych obywateli – najwięcej pochodzi właśnie z Alaski! Kim są ci nieziemscy goście i dlaczego wydają się być tak chętni do odwiedzania odległej dziczy Alaski?

podziel się: