Czy historia się myli? Nowy film discovery+ Originals „Największa tajemnica Mount Everest” tylko w Playerze

Największa tajemnica Mount Everest
Największa tajemnica Mount Everest
W 1953 roku sir Edmund Hillary i Tenzing Norgay okryli się chwałą, dokonując czegoś, co do tej pory nie udało się nikomu – zdobyli Mount Everest. Ich nazwiska przeszły do historii. Hillary obecnie uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych ludzi XX wieku. Co, jeśli to jednak nie oni w rzeczywistości jako pierwsi dotarli na słynny szczyt, a zupełnie inny duet odkrywców dokonał tego przełomowego wyczynu? Czy historycy mogli się aż tak pomylić? „Największa tajemnica Mount Everest” to najnowszy dokument discovery+ Originals. Tytuł można obejrzeć wyłącznie w kolekcji discovery+ na Playerze!

W nowym filmie dokumentalnym discovery+ Originals „Największa tajemnica Mount Everest”, zespół profesjonalnych alpinistów wyruszy w ekscytującą podróż w celu rozwiązania tajemnicy George'a Mallory'ego i Andrew Irvine'a, dwóch odkrywców, którzy zginęli podczas swojej wyprawy na szczyt Mount Everest w 1924 roku.

Mallory i Irvine, wyposażeni tylko w niezbędne narzędzia oraz aparat Vest Pocket Kodak, zaginęli w tracie swojej próby wejścia na Mount Everest w 1924 roku. Po znalezieniu ciała Mallory'ego, po północnej stronie góry, w 1999 roku wielu zaczęło spekulować, czy przypadkiem dwóm śmiałkom nie udało się przed śmiercią dotrzeć na szczyt. Niestety, miejsce spoczynku Irvine'a, a także jego aparatu, pozostają tajemnicą. Gdyby jednak udało się znaleźć kliszę z ich wędrówki… Czy odmieniłoby to bieg historii?

Jake Norton, uznany odkrywca, podróżnik i filmowiec, podejmie się wyprawy na Mount Everest w celu zbadania miejsca tragedii. Mając zaledwie 25 lat, był jednym z tych, którzy odkryli szczątki George'a Mallory'ego w 1999 roku. Himalaista zdobył Everest już siedemnaście razy. Teraz jednak nie idzie na szczyt. Jego zadaniem będzie rozstrzygnięcia jednej z największych debat wszechczasów. Korzystając ze zdjęć satelitarnych, ekipa Nortona zgromadzi wszystkie wskazówki i dowody, które mogą doprowadzić do znalezienia Irvine'a i jego aparatu.

“Największa tajemnica Mount Everest” to produkcja discovery+ Originals. Wraz ze startem discovery+ w Polsce dostępna jest tylko na Playerze!

podziel się: