Jesień 2020 w Discovery: zobacz nowe programy!

Dawid Andres
Dawid Andres
Przygoda braci Collins w Indiach, kamperowa wyprawa w trzech zakątkach globu i wiele więcej! Zobacz nowe polskie programy w jesiennej ramówce Discovery.
KAMPEREM PRZEZ ŚWIAT
KAMPEREM PRZEZ ŚWIAT

WTORKI 22:00 OD 25 SIERPNIA

Trzy ekipy postanowiły rzucić wszystko i spełnić swoje marzenia. Kupiły kampery, przerobiły je na własne potrzeby,a potem pojechały w świat. To nie jest typowy program o podróżowaniu. To zapis życia w drodze, bez konkretnego planu i ograniczeń.Bohaterowie serii „Kamperem przez świat” wybrali życie na kółkach... Ot tak, dla przyjemności! Ich dom jest tam,gdzie zaparkują.Miłosz i Kasia wraz z dziećmi udadzą się na wyprawę do południowej Hiszpanii. Nie mają planu podróży ani wyznaczonego celu. Ich dewiza życiowa to „lecimy na spontanie w latającym dywanie” – tak właśnie nazywają swój przerobiony kamper. Sylwia jest przebojową singielką, która postanowiła samotnie objechać Australię. Bohaterka nowego programu Discovery Channel żadnej pracy się nie boi. Pomaga na farmie i dorabia w pracowni, gdzie powstają spersonalizowane deski surfingowe. Podejmuje różne fuchy, byle tylko zarobić na benzynę i ruszyć w dalszą drogę. Jej odwaga, otwartość na ludzi i zaradność sprawiają, że potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji.Aldona i Daniel to z kolei małżeństwo podróżników, którzy zdecydowali się na objechanie Gruzji „Groszkiem”,czyli volkswagenem T4 z 1992 roku. Zima, ciężkie trasy, trudne warunki i śliskie drogi. Ich wyprawa będzie pełna wyzwań.Na szczęście podczas swojej eskapady spotkają wielu życzliwych ludzi.

BRACIA COLLINS BIORĄ SIĘ DO ROBOTY
BRACIA COLLINS BIORĄ SIĘ DO ROBOTY
Źródło: Paweł Sudoł

ŚRODY 22:00 OD 26 SIERPNIA

Grzegorz i Rafał Collins postanowili raz na zawsze udowodnić światu, że ciężkiej pracy się nie boją. Jednak jeśli chodzi o tych braci, to wszystko robią „po bandzie”. Tym razem wybrali jedną z najbardziej ekstremalnych destynacji – Indie! Tam podejmą się trudnych zadań często w skrajnych warunkach. Nieraz przekroczą granicę własnej wytrzymałości i opuszczą swoje strefy komfortu!W nowym programie bracia Collins jadą do jednego z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych państw świata. Nie udają się tam jednak w celach turystycznych. Gotowi na wszystko wyruszą, żeby przeżyć kolejną przygodę życia.Jeszcze bardziej wymagającą i zaskakującą. Na każdym odcinku czekać na nich będzie ciężka robota do wykonania oraz hinduski szef, który nie uznaje wymówek i narzekań. Bracia wcielą się w zawody, którymi normalnie parają się najbiedniejsi obywatele Indii. Nie należą one ani do najprostszych, ani najprzyjemniejszych. Na przykład zatrudnią się na wysypisku śmieci w New Delhi, przy budowie statków w Kerali czy w kamieniołomach w Radżastanie. A za kierownicą tuk tuka i z wymagającymi pasażerami przemierzą wzdłuż i wszerz zatłoczony Mumbaj. Co więcej, podejmą się też zadań w slumsach, które w tym kraju znajdują się niemal wszędzie. Tutaj nie ma taryfy ulgowej – robota musi być wykonana,często za najniższą stawkę!Bracia Collins zmierzą się nie tylko z trudną pracą fizyczną, ale także będą musieli nauczyć się funkcjonować w jednym z największych i najbardziej zatłoczonych krajów globu. Indie to kraina kontrastów, różnorodnych tradycji i kultur, a przerażająca bieda miesza się na każdym kroku z wielkim bogactwem. Jak Grzegorz i Rafał odnajdą się w takiej rzeczywistości?

Największe polskie katastrofy
Największe polskie katastrofy

PONIEDZIAŁKI 21:00 OD 19 PAŹDZIERNIKA

Największe Polskie Katastrofy to dokumentalna seria o najgłośniejszych katastrofach komunikacyjnych i budowlanych ostatnich lat. Z pomocą ekspertów i biegłych sądowych przedstawimy przyczyny oraz przebieg tych tragicznych wydarzeń minuta po minucie. Pokażemy niepublikowane wcześniej poruszające wyznania świadków i ocalałych, których życie zmieniło się bezpowrotnie. Opowiemy traumatyczne historie ludzi, którzy stracili swoich bliskich, oraz ratowników, których oddanie i poświęcenie pozwoliło uratować wiele żyć. Wśród poruszanych wydarzeń znajdzie się m.in. historia promu „Heweliusz", który 13 stycznia 1993 roku zatonął niedługo po wyjściu z portu Świnoujście. Przyjrzymy się również kulisom zawalenia się hali podczas katowickich targów w 2006 roku, pożarowi rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach czy tragedii w kopalni Halemba, gdzie w śmiertelnej pułapce pod ziemią zginęły 23 osoby.

Factual JESIEŃ 2020 - zobacz nowości Discovery i TVN Turbo

Factual JESIEŃ 2020 - zobacz nowości Discovery i TVN Turbo

podziel się: