„Azjatycki baron narkotykowy": nowy dokument od 14 listopada w Playerze!

„Azjatycki baron narkotykowy": nowy dokument od 14 listopada w Playerze!
„Azjatycki baron narkotykowy": nowy dokument od 14 listopada w Playerze!
14 listopada odbędzie się globalna premiera nowego dokumentu discovery+ Originals „Azjatycki baron narkotykowy”. To obraz Tse Chi Lop, człowieka, który stworzył największy narkobiznes na świecie, a jednocześnie - w przeciwieństwie do innych druglordów - przez długi czas pozostawał w cieniu. W Polsce film będzie dostępny od niedzieli wyłącznie w serwisie player.pl.

Tse Chi Lop jest rzekomym architektem największej operacji handlu narkotykami w historii, ale w przeciwieństwie do swoich „kolegów”, którzy zdobyli międzynarodową sławę, przez ponad dekadę pozostawał poza radarem. Od fabryk narkotyków w Złotym Trójkącie Azji Południowo-Wschodniej i włoskiej mafii po Yakuzę w Japonii i gangi motocyklowe w USA, Tse Chi Lop po cichu utkał największą globalną sieć narkotykową. Jego aresztowanie w Amsterdamie w styczniu 2021 r. było wspólnym wysiłkiem ponad 20 krajów i organizacji, w tym Interpolu i Amerykańskiej Agencji ds. Walki z Narkotykami, w akcji prowadzonej przez australijską policję federalną.

We współpracy z pracownikami tych organizacji, twórcy dokumentu badają, w jaki sposób Tse Chi Lop stworzył globalny biznes narkotykowy o wartości 60 miliardów dolarów. Film korzysta także z wiedzy i doświadczenia Laury Huang, professor Uniwersytetu w Harvardzie, która analizuje charakter lorda narkotykowego i pokazuje jakie obierał strategie biznesowe, wykorzystując na swoją korzyść zmieniające się trendy konsumenckie.

Głośny dokument "Azjatycki baron narkotykowy" zadebiutuje w Playerze w niedzielę, 14 listopada.

podziel się: