„Azjatycki baron narkotykowy" premierowo na Discovery Channel

Azjatycki baron narkotykowy
Azjatycki baron narkotykowy
Źródło: Discovery Creative UK
„Azjatycki baron narkotykowy”. To obraz Tse Chi Lop, człowieka, który stworzył największy narkobiznes na świecie, a jednocześnie - w przeciwieństwie do innych druglordów - przez długi czas pozostawał w cieniu. Premiera na Discovery Channel w czwartek, 09 czerwca o 23:00.

Tse Chi Lop jest rzekomym architektem największej operacji handlu narkotykami w historii, ale w przeciwieństwie do swoich „kolegów”, którzy zdobyli międzynarodową sławę, przez ponad dekadę pozostawał poza radarem. Od fabryk narkotyków w Złotym Trójkącie Azji Południowo-Wschodniej i włoskiej mafii po Yakuzę w Japonii i gangi motocyklowe w USA, Tse Chi Lop po cichu utkał największą globalną sieć narkotykową. Jego aresztowanie w Amsterdamie w styczniu 2021 r. było wspólnym wysiłkiem ponad 20 krajów i organizacji, w tym Interpolu i Amerykańskiej Agencji ds. Walki z Narkotykami, w akcji prowadzonej przez australijską policję federalną.

We współpracy z pracownikami tych organizacji, twórcy dokumentu badają, w jaki sposób Tse Chi Lop stworzył globalny biznes narkotykowy o wartości 60 miliardów dolarów. Film korzysta także z wiedzy i doświadczenia Laury Huang, professor Uniwersytetu w Harvardzie, która analizuje charakter lorda narkotykowego i pokazuje jakie obierał strategie biznesowe, wykorzystując na swoją korzyść zmieniające się trendy konsumenckie.

PREMIERA: 09.06 (CZWARTEK) 23:00

Oglądaj Discovery Channel!

Źródło zdjęcia głównego: Discovery Creative UK

podziel się: