W 50. rocznicę lądowania na Księżycu - Apollo 11: Zaginione nagrania

Apollo 11: Zaginione nagrania - premiera 20 lipca

W lipcu 1969 roku 600 milionów ludzi obserwowało, jak Neil Armstrong dokonuje „wielkiego skoku dla ludzkości" na powierzchni Księżyca. Za tymi legendarnymi dziś zdjęciami, kryje się nieznana historia. Twórcy tego fascynującego programu, który powstał we współpracy z NASA, przedstawiają szczegółowy przebieg tej niezwykle odważnej misji, wykorzystując niepokazywany do tej pory materiał filmowy.

Lądowanie na Księżycu było z pewnością jednym z najsłynniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości, ale okazuje się, że wciąż jeszcze możemy się wiele na ten temat dowiedzieć. Zapomniane taśmy odsłonią nam kulisy zmagań inżynierów i naukowców. Pokażą, pod jaką presją było trzech astronautów, którzy mieli spełnić marzenia i nadzieje całego narodu, a może nawet świata.
APOLLO 11: ZAGINIONE NAGRANIA wykorzystują materiały z wielu różnych źródeł, w tym taśmy pochodzące z archiwów Ośrodków Badawczych NASA, Archiwów Narodowych USA, a także doniesienia prasowe z tamtych czasów.
Apollo 11: Zaginione nagrania Źródło: Apollo 11: Zaginione nagrania | materiały prasowe
Po obejrzeniu tysięcy rolek filmów i wybraniu najciekawszych, nigdy wcześniej niepublikowanych nagrań, ta niezwykła produkcja pozwala spojrzeć całościowo na wyczerpujące przygotowania do wysłania pierwszych ludzi na Księżyc. Amerykański wyścig kosmiczny był ogromny przedsięwzięciem. 400 000 naukowców i inżynierów, którzy włożyli wielki wysiłek, by zrealizować marzenie ludzkości, musiało pokonać jedną technologiczną przeszkodę za drugą. Najpierw, by zbudować rakietę wystarczająco potężną, by uwolnić się od ziemskiej grawitacji z nieustraszoną grupą astronautów na pokładzie. Potem, by astronauci mogli precyzyjnie wylądować na oddalonym o 384 400 kilometrów satelicie Ziemi.
Wyruszcie z nami w tą niezapomnianą podróż 20 lipca o 19:00 w Discovery Channel. To nie koniec kosmicznych atrakcji związanych z 50. rocznicą lądowania na Księżycu!

Źródło zdjęcia głównego: Photobank 36601_055