„Afery seksualne króla mody”: nowa wstrząsająca seria dokumentalna discovery+ Originals tylko w Playerze

Afery seksualne króla mody
Afery seksualne króla mody
W grudniu 2020 roku Peter Nygård, magnat branży odzieżowej, został oskarżony i postawiony przed sądem za przestępstwa seksualne oraz handel żywym towarem. Pozew zbiorowy złożyło ponad 80 kobiet. „Afery seksualne króla mody” to nowa czteroodcinkowa seria dokumentalna discovery+ Originals, która przygląda się bliżej sprawie Nygårda. Twórcy materiału biorą pod lupę życie i karierę biznesmana, analizując co przez lata działo się za zamkniętą bramą jego wielomilionowej posiadłości. Wstrząsająca produkcja zadebiutowała dzisiaj – 22 marca – w Playerze. W serwisie dostępne są już wszystkie odcinki serii.

Peter Nygård to potentat branży odzieżowej, często nazywany „Królem poliestru”. Twórca międzynarodowego imperium modowego wartego setki milionów dolarów szybko nauczył się korzystać ze swojej pozycji – żył życiem rozrzutnego playboya. Posiadał ekskluzywne domy – w tym luksusową willę na Bahamach zaprojektowaną na wzór świątyń Majów – a na każdym kroku otaczały go piękne, młode kobiety. Wygląda jednak na to, że ekstrawagancki i wypływowy biznesmen to niebezpieczny drapieżnik seksualny, który przez dziesięciolecia żerował na nieświadomych dziewczynach. Ponad 80 kobiet z Kanady, Stanów Zjednoczonych i Bahamów dołączyło do pozwu zbiorowego, w którym oskarża Nygårda i jego otoczenie o gwałty, napaści na tle seksualnym i handel żywym towarem. Sprawą zainteresowało się FBI, rozpoczynając śledztwo, które doprowadziło do aresztowania Nygårda w grudniu 2020 r. w celu jego ekstradycji do USA.

“Aresztowanie Petera Nygårda, które trafiło na nagłówki gazet na cały świecie, to jeden z finałowych rozdziałów w tej szokującej, toczącej się już wiele lat sprawie” – mówi Lisa Holme, Group SVP Content & Commercial Strategy dla discovery+. “Nasi partnerzy z Blackfin przez ostatni rok zbierali dane i dowody, aby poznać pełny obraz wydarzeń. Mam nadzieję, że dokument, który wspólnie przygotowaliśmy, rzuci dodatkowe światło na tę ważną i rozwijającą się sprawę ”.

Twórcy materiału „Afery seksualne króla mody” dotarli do tuzina domniemanych ofiar, które dzielą się swoimi historiami o brutalnych spotkaniach z Nygårdem. Wśród nich są aspirujące modelki, które opowiadają o napaściach w trakcie sesji zdjęciowych oraz zagubione nastoletnie dziewczyny, zwabiane do bahamskiej posiadłości i przetrzymywane tam przez wiele dni. Oskarżenia przeciwko Nygårda dotyczą spraw, które działy się od lat 70-tych XX wieku i są porównywalne do skandali Jeffreya Epsteina i Harveya Weinsteina.

Ze świadectw ofiar wynika, że Nygård wykorzystywał kobiety w trakcie hucznych spotkań w swojej posiadłości na Bahamach. Nazywał je „imprezami odprężającymi”. Zapraszał na nie swoje ofiary – często nieletnie, zagubione kobiety – pod pretekstem kariery w modelingu, czy zapewnienia bezpiecznego lokum. Z pomocą zaufanych pracowników przekonywał dziewczyny do zostanie na noc. Podawano im też środki odurzające. Nieustanne hałaśliwe imprezy wywołały niezadowolenie jego sąsiada miliardera Louisa Bacona. Ostatecznie to właśnie Bacon, wraz z organizacją non-profit, sfinansował dochodzenie, które ujawniło zarzuty seksualne przeciwko napastnikowi.

Seria dokumentalna zawiera 19 ekskluzywnych wywiadów z poszkodowanymi, a także rozmowy z dziennikarzami, prawnikami, członkami rodzin i byłymi pracownikami magnata, którzy potwierdzają relację kobiet oraz przytaczaj własne przerażające historie. Mimo niedawnego aresztowania, Peter Nygård i jego zespół prawników zapewniają o niewinności „króla mody”.

Czteroodcinkowa seria dokumentalna Afery seksualne króla mody została wyprodukowana dla discovery+ przez Blackfin, firmę należącą do eOne. Za produkcję i reżyserię odpowiadają Geno McDermott i Stephanie Nanes. Chris Hansen jest producentem wykonawczym, a Emily M. Bernstein prowadziła nadzór artystyczno-managerski nad produkcją. Ze strony discovery+ producentem wykonawczym jest Pamela Deutsch.

Produkcja discovery+ Originals „Afery seksualne króla mody” zadebiutowała w Playerze 22 marca. W serwisie dostępne są już wszystkie cztery części serii dokumentalnej.

podziel się: