Nowe dokumenty o pandemii koronawirusa w Discovery

Koronawirus - czas pandemii
"Koronawirus - czas pandemii" - 4 kwietnia w Discovery
Szybkie rozprzestrzenianie się COVID-19, nowej formy koronawirusa, budzi największy postrach naszych czasów. Z dnia na dzień ten niewidzialny zabójca wywrócił do góry nogami życie miliardów ludzi na całym świecie. Chcąc przybliżyć widzom jego naturę, a także przyjrzeć się, jak społeczeństwa dookoła globu radzą sobie z pandemią, stacja Discovery przygotowała dwie nowości poświęcone tej tematyce. W piątek, 3 kwietnia o 23:00 wyemitujemy dokument „Koronowirus – cichy zabójca”, a dzień później „Koronowirus – czas pandemii”.

„Koronawirus – cichy zabójca”

Emisja: 3 kwietnia o godz. 23:00 w Discovery

Ten niezwykły dokument śledzi rozwój wirusa COVID-19 od miejsca jego narodzin w Chinach, oferując niezwykłe spojrzenie na miasto Wuhan w pierwszych dniach kwarantanny. Rozmowy z pracownikami służby zdrowia, ekspertami medycznymi, a także osobami bezpośrednio dotkniętymi chorobą, dają unikalny wgląd w tę złowrogą siłę natury, która szybko opanowała cały świat.

Koronawirus - cichy zabójca
Koronawirus - cichy zabójca

„Koronawirus – czas pandemii”

Emisja: 4 kwietnia o godz. 10:00 w Discovery

Godzinny program dokumentalny pozwala przyjrzeć się realiom obecnej epidemii. Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nawet nie przypuszczał, że to co się dziś dzieje, w ogóle jest możliwe. Świat nagle się zatrzymał, a kolejne państwa wprowadzają coraz to szersze restrykcje, mierząc się z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa. Czy można zatrzymać tę śmiercionośną siłę? Eksperci rzucą światło na sposoby transmisji oraz walki z COVID-19. Pokażą też, jak w ciągu zaledwie kilku tygodni śmiercionośny wirus rozprzestrzenił się z Azji do Europy, Stanów Zjednoczonych i innych miejsc na globie, spędzając sen z powiek naukowcom, pracownikom służb medycznych i ratunkowych oraz, przede wszystkim, zwykłym ludziom.

Źródło zdjęcia głównego: AFP

podziel się: